- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden 38.000 çocuğa spor eğitimi

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz İbrahim İlhami Koç öncülüğünde kurulan Proje-ARGE Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan “Çocuklar Sporla Elele” projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından onaylandı.

 

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüteceği proje İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından onaylanarak destek aldı.

İl Müdürlüğümüz kurulan Proje-ARGE Koordinasyon Birimi tarafından hayata geçirilen proje ile, 10 yaşındaki çocukların düşünme, algılama, problem çözme yeteneği, gelişmiş iletişime açık ve özgüven sahibi bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayarak spor eğitiminin kalitesinin ve uygulama yöntemlerinin geliştirilerek çocuklarda spor bilincinin ve spor yapma kültürünün aşılanması amaçlanıyor.

 

 

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenecek olan proje kapsamındaki hedef kitleyi İstanbul’da ilköğretime kayıtlı 10 yaşındaki çocuklar oluşturuyor. Proje, 39 ilçedeki 1277 okul, her okuldan da 30 öğrenci olmak üzere toplamda 38.310 çocuğu kapsayacak.

 

Ayrıca projede 39 ilçeden 1277 beden eğitimi ve spor öğretmenleri ile Spor ve Eğitim konusunda değerlendirme toplantısına katılacak olan 100 Kanaat Önderi, Uzman ve STK Temsilcileri yer alıyor.

 

 

İl Müdürümüz İbrahim İlhami Koç öncülüğünde kurulan Proje-ARGE Koordinasyon Birimi tarafından hayata geçirilen proje ile İl Milli Eğitimi Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasındaki işbirliğinin güçlendirilerek tüm eğitim kademelerinde spor eğitiminin içerik ve uygulama kalitesinin arttırılması hedefleniyor. Ayrıca spor eğitiminin kalitesinin arttırılması amacıyla yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, beden ve spor eğitimi öğretmenlerinin kapasitesinin artırılması, çocukların sporu bir yaşam biçimi olarak özümsemeleri, kötü alışkanlıklardan korunarak sağlıklı bir yaşam biçimi hedefleniyor. Böylelikle çocuklarımızın spor yapma alışkanlığı edinerek fiziksel ve zihinsel açıdan gelişimlerinin destekleneceği öngörülüyor.

 

 

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz İbrahim İlhami Koç, projenin İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından onaylanarak destek alacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Türk sporuna yakışır bir seviye elde etmek için, bilimin ışığında gayretli ve özverili bir çalışmanın içine girdik. Proje-ARGE Koordinasyon Birimi’nin hayata geçirdiği ve geçireceği projelerle, İstanbul’da spor adına önemli adımlar atacağımıza olan inancım tam. Hep birlikte ve tam bir ekip çalışmasıyla, Türk sporunda ses getirecek projeleri gerçekleştireceğiz. Yeni projelerimizle ve faaliyetlerimizle, Türk sporuna yaraşır hizmetlerde bulunmak için sistemli bir şekilde ve ekip çalışmasıyla yolumuza devam edeceğiz” dedi.