- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Ataşehir’de El Sanatları Sergisi Açıldı

Ataşehir Belediyesi İnönü Ataevi ve Kayışdağı Lions Ataevi kursiyerlerinin yapmış olduğu çalışmalardan derlenen el sanatları yılsonu sergisi açıldı.

 

İnönü ve Kayışdağı Ataevlerinde verilen kurslarda kursiyer kadınlar, El Sanatlarına bağlı farklı branşlarda yaptıkları birçok ürünü sergiledi.

 

Aynı zamanda Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliği ile gerçekleştirilen “Anne-çocuk” eğitim programında 0-3 yaş arası çocukların eğitim ve gelişimlerine yönelik 210 saatlik eğitim programını tamamlayan 14 kursiyere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları verildi.

 

Sertifika töreninde okul öncesi eğitimin çocuğun gelişiminde önemli bir yer tuttuğu, bu kapsamda çocuğun sağlıklı büyümesinde ve gelişmesinde annenin eğitilmesi açından gerçekleştirilen “Anne-çocuk” eğitim programının çok gerekli ve faydalı olduğu vurgulandı.

 

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der’in de katıldığı törende sertifikalarını alan kursiyerlerde Ataevlerini kendi evleri gibi gördüklerini belirterek Başkan Battal İlgezdi ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiler.