- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

“SOMA’YA EL VER!” Kampanyası

Türk Eğitim Derneği, tüm Türkiye’yi “SOMA’YA EL VER!” kampanyası ile Somalı çocukların eğitimine destek olmaya çağırıyor.
Türk Eğitim Derneği, Türkiye’yi, Soma Kömür İşletmeleri’nde meydana gelen faciada can veren madencilerin çocuklarına sahip çıkmaya çağırıyor. “Soma’nın Evlatları Artık Hepimizin Evladı!” diyerek başlattığı bu eğitim seferberliğiyle tüm Türkiye’yi bağış yapmaya davet ediyor.*

 

Türk Eğitim Derneği, Ülkemizi tarifsiz bir acıya boğan maden felaketinin ardından Somalı maden emekçilerinin evlatlarına eğitim bursu sağlanabilmesi amacıyla “SOMA’YA EL VER!” kampanyasını başlattı.

 

Dernek; sivil toplum kuruluşu kimliği ve milli sorumluluğundan hareketle Soma’dlı evlatlarımız okusun, iyi eğitimli bireyler olsun; felaketlerin yaşanmayacağı bir Türkiye için çalışsın diyerek tüm Türkiye’yi kampanyaya destek olmaya çağırıyor.

 

Türk Eğitim Derneği’nin kendi öz kaynaklarından da nakdi aktarım yapacağı kampanyada bağışlar, TED Burs Sistemi kapsamında bir ödeme planıyla sadece Somalı çocukların eğitiminde kullanılacaktır. Bağış yapmak isteyenler 0 312 417 42 02 no’lu telefon numarası ile Türk Eğitim Derneği’ne ulaşabilir veya www.ted.org.tr sayfasından gerekli bilgileri edinebilirler.