- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

2014 Yılının en başarılı ”Yönetim Danışmanlığı” ödülü

Yönetim Danışmanlığı alanında uluslararası bir ödül:
2014 YILININ EN BAŞARILI YÖNETİM DANIŞMANLIĞI PROJESİ ÖDÜLÜ,
NMT DANIŞMANLIK ve EĞİTİM MERKEZİ’NE VERİLDİ.

NMT’nin Kayserigaz için yürüttüğü “Kurumsal Risk Yönetimi”  konulu projesi, yarışmaya katılan onlarca kamu kuruluşu ve özel firma arasından en başarılı proje seçilmeyi başardı.

 

“En Başarılı Yönetim Danışmanlığı Projesi Ödülü” Dünyanın 49 ülkesinde faaliyetini sürdüren, Yönetim Danışmanları kuruluşlarının uluslararası konseyi olan ICMCI tarafından da akredite edilen ve Uluslararası bir ödül.  Kurumsal Risk Yönetimi, Balanced Scorecard, Süreç Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi projelerini de içeren Kayserigaz Pir-i Reis Projesi’nin tamamlanan fazı olan Kurumsal Risk Yönetimi çalışmasıyla, NMT uluslararası danışmanlık standartlarında faaliyetlerini yürüten bir kuruluş olduğunu bir kez daha kanıtladı.

AKP Antalya milletvekili Sadık Badak ve Yönetim Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Seçen’ in NMT Danışmanlık ve Kayserigaz’a takdim ettiği ödülü, NMT adına  Yönetim Danışmanlığı Grup Yöneticisi Didem ESEN aldı. ESEN, konuyla ilgili yaptığı konuşmasında; her danışman için, her projenin başarıya giden yolda yeni bir başlangıç olduğunu ancak başarıya ulaşmanın hiç de kolay olmadığını belirtti. Esen ayrıca, Kayserigaz da, bu projeyi üst yönetimin desteği ve liderliğiyle, proje yöneticisinin titizliğiyle ve Kayserigaz çalışanlarıyla sağladıkları mükemmel bir ekip ruhuyla başardıklarını vurgulayarak bu ödülün başarıyla tamamladıkları Kurumsal Risk Yönetimi projesini bir kez daha taçlandırdığını ifade etti. Esen sözlerini; daha aydınlık yarınlar için ihtiyacımız olacak nice projeye model niteliğindeki bu ödül sürecini başlatan YDD’ne, bu süreçte yer alan çok değerli jüri üyelerine teşekkürlerini ileterek sonlandırdı.

NMT Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

NMT, “New Management Techniques – Yeni Yönetim Teknikleri” ismi ile yeni bir anlayışı hedefleyerek kurulduğu 1996 yılında sadece yönetim danışmanlığı konusunda proje bazlı hizmet veren bireysel performans odaklı bir yapıdan, bugün; yönetim danışmanlığı, eğitim ve insan kaynakları alanlarında birbiriyle koordineli çalışan üç ayrı grup haline geldi. Bugün, bu üç iş grubunun yarattığı sinerji NMT’nin gücünü oluşturuyor. NMT hiçbir zaman ne en büyük ne de en iyi olduğunu iddia etti. NMT’nin iddiası sadece müşterileri için çok çalışacağıydı ve 18 yıldır hep öyle yaptı ve hep kazandırdı.

Bugün NMT, uzmanlığı ve etkinliği ile artık sadece Türkiye’de değil, İtalya’dan Çin’e  kadar pek çok uluslararası iş çevresinde önemli bir etkiye sahip kurum haline geldi.

NMT Danışmanlık ve Eğitim Merkezi 1996 yılından bu güne kadar aşağıdaki konularda danışmanlık sektöründe pek çok konuda öncülük yapmıştır.

1996 Yönetim Danışmanlığı hizmetlerine başlanması.
1997 Eğitim Bölümünün hizmetlerine başlaması.
1998 İnsan Kaynakları Seçme/Yerleştirme hizmetlerinin verilmeye başlanması.
1998 UN tarafından onaylanma, Yönetim Danışmanları Derneği ve Kalder üyesi olunması
1999 UNIDO veri tabanına giriş.
2000 Danışmanlarımızın AB tarafından “Long Term Expert” olarak onaylanması.
2004 Danışmanlık Sektör birincisi olarak İnsana Saygı Ödülünün alınması.
2006 Danışmanlık Sektör birincisi olarak İnsana Saygı Ödülünün alınması.
2007 NMT İnsan Kaynakları ve Feige Business Advisors ortaklık anlaşmasının yapılması.
2009 Grow International markasının ve eğitim/danışmanlık hizmetlerinin bünyemize katılması.
2010 TURQUALITY akredite danışman onayının alınması.
2011 TURQUALITY kapsamının genişletilmesi.
2011 Danışmanlarımızın CMC onayının alınması.
2012 Choice markasının yaratılması.
2013 EBRD ( Avrupa İmar Kalkınma Bankası) onaylı danışman firma onayının alınması.
2013 Danışmanlık sektöründe ilk “Karbon Dengeleme Sertifikası” alan firma olması.
2014  YILIN EN BAŞARILI YÖNETİM DANIŞMANLIĞI PROJESİ ÖDÜLÜ’nün alınması