- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Dünyada bir ilke imza attı

 

Bursa’da motosiklet tutkunu Nezih Sütçü, spor bir motosikleti çift direksiyon ve pedal sistemiyle donatarak dünyada bir ilke imza attı.

Bursa Oto Show Fuarı, onlarca son model otomobili ve ticari aracı vatandaşla buluştururken, fuarda en çok ilgiyi gören araçlardan biri çift direksiyonlu motosikletoldu. Bursa Choppers Kulübü Başkanı Nezih Sütçü tarafından 2 yıllık bir çabanın ardından üretilen motosiklet, motor sesi ve görüntüsüyle herkesi kendine hayran bıraktı. Suzuki Hayabuse marka motosikletBursa‘daki bazı esnaf ve sanatkarların yardımıyla farklı bir dizayna kavuşturan Sütçü, motosikletin dünyada bir ilk olduğunu söyledi.

İKİ DİREKSİYONLU MOTOSİKLET
İmalatını iki gün önce bitirdikleri motosikleti ilk Bursa Oto Show Fuarı‘nda sergilediklerini anlatan Sütçü, “Bu araç dünyada bir ilk. Çift kullanımlı üretilen en hızlı motor gücüne sahip bir araç. 200 beygir gücünde. Saatte 315 kilometre yapacak motora sahip. Çift direksiyonlu bir araç. Direksiyon ve ayaklıklar farklı farklı. Arka lastik ve maşası Amerika’dan getirildi. Diğer bütün parçası Bursa esnafı tarafından üretildi” diye konuştu.Çift kullanımlı motosikletin fuarda büyük ilgi gördüğünü ifade eden Sütçü, aracın satılık olmadığını sözlerine ekledi.