MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Anlatabilseydik Derdimizi…
Ahmet Berhan Yılmaz
Anlatabilseydik Derdimizi…


 

Sevgili Dostlar; yirmi yılı aşkın bir süredir susup oturmak yerine sizlerle ülkemizde, şehrimizde, yaşadığımız dünyada, üniversitemizde olup bitenler hakkında hassasiyetimizi, fikirlerimizi, görüşlerimizi, düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Bu paylaşımlarda yanlış anlaşıldığımız, yanlış anladığımız olduğu gibi yazılarımızı tevil edip kendi kötü amaçlarına yönelik kullanarak sanki biz söylüyormuşuz gibi yapanlar da oluyor.

Bu kadar yıldır yazan biri olarak son bir umutla, dünyaya sadece inandığı partinin penceresinden bakan, karşısındakinin ne düşündüğünü umursamayan, anlamak istemeyen, okuduğu, duyduğu her şeyi kendi siyasi görüşüne, kendi taassubuna göre değerlendiren, yargılayan ve hüküm veren arkadaşlara seslenmek istiyorum.

Olur ki hala kabul etmeyen veya anlamak istemeyenler varsa bilmelidirler ki; Dünyada bir partiye, bir lidere bağlanmadan yaşayan ve bunu doğru bulmayan insanlar da olabilir.

Kendi adıma şunu söyleyebilirim; Oy vermek hakkını elde ettiğim ilk günden bugüne mutlaka sandığa giderim kendi değerlendirmelerime göre ülkemin, şehrimin ve inandıklarımın hayrına olabilecek bir partiye oyumu veririm. Fakat oy verdiğim partinin ne fanatiği ne de kölesi olurum. Oy verdiğim andan itibaren yapılan hizmetlere, doğrulara, yanlışlara bakarım ve eleştirmek gerekirse de kim ve ne olursa olsun eleştiririm.

Bizler siyasilere, bizlere hizmet etsinler, kendilerine değil millete fayda sağlasınlar diye oy veriyorsak hatalarını, eksiklerini ve haksızlıklarını da görmezden gelemeyiz.

Bizim aldığımız aile terbiyesinde, partiler ve siyasi kimlikler hayatımızın üçüncü, dördüncü planındadırlar. Bizler; partiler, kişiler için değil, vatan, millet, inançlarımız, ailemiz, dostlarımız için yaşar, çalışır, bütün bunlara hizmet eder ve gerektiğinde ölürüz.

Böylece; yazılarımı yazarken her hangi bir partinin ideolojisi açısından yazmadığımı ifade ettiğime göre sizler de okurken lütfen bu bağlamda değerlendiriniz.

Sizler yazılanlara ve hayata; dünyayı ve gerçekleri görmenizi engelleyen parti taassubuyla bakarsanız olur ki yanlış anlayabilir, bana veya kendinize haksızlık yapabilirsiniz.

Uzatmayacağım; Geçmişte yazdığım ve bundan sonra yazmaya çalışacağım yazıları, çeşitli yerlerde sarf ettiğim veya edeceğim sözleri lütfen partinizin, taassuplarınızın değil de vatan, millet, memleket ve inançlarımızın penceresinden değerlendiriniz.

Çünkü bir seçim sürecine giriyoruz ve bu şekilde hem bir birimizi daha iyi anlarız hem de parti, lider kıskacından, sultasından kendimizi kurtararak vatanımıza, memleketimize, milletimize daha iyi hizmet edebiliriz.

AHMET BERHAN YILMAZ

 

📆 28 Ekim 2013 Pazartesi 09:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR