MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Bir zalimi durdurmak için daha büyük zalimlerden yardım beklemek
Ahmet Berhan Yılmaz
Bir zalimi durdurmak için daha büyük zalimlerden yardım beklemek


Bir zalimi durdurmak için; zulmü, işkencesi, tecavüzleri, cinayetleri hala gözlerimizin önünde ve bütün dünyanın gündeminde olan, ondan çok daha fazla ve üstelik dünyanın her yerinde zulüm yapmış ve zulmü denenmiş bir zalimi bir ülkenin, bir toplumun başına bela etmeye, hatta “Gel, gel zalimim gel” diye yalvarmaya ne denir acaba?

Bir Müslüman ülkeyi tarihi zalimliklerle dolu olan ABD gibi inançsızlara ne şekilde şiddetli bir zulüm yapacağını bile bile teslim etmenin ve onlara destek vermenin adını ne koymamız gerekir?

ABD’NİN ve onun emir kulu ülkelerin; Vietnam’da, Somali’de, Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da, Cezayir’de güya barış götürmek amacıyla yaptığı müdahalelerde milyonları nasıl katlettiğini, tecavüz ettiğini bildiğimiz halde böyle bir ülkeden ve onun emir kullarından ne adına medet umulduğunu anlamak mümkün değildir.

Kısaca ABD’nin bölgemizde yapacağı her şeyin İsrail’in ve ABD’nin çıkarları için olacağını ve İsrail’in şu günlerde zil takıp oynadığını bile bile bu işe kalkışmaya nasıl bir izah getireceğiz?

Kimse unutmasın ki; Allah zalimlerle ilgili kararını verirken onlara destek olanları da asla unutmayacaktır.

 

SENARYO AYNI, ALDATANLAR AYNI, ALDATILANLAR AYNI, ZULMEDENLER AYNI, ZULMEDİLENLER AYNI

 

Aynı senaryo Irak’ta da sergilendi. Kimyasal silahlar bahane edildi ve iki milyona yakın Müslüman çoluk çocuk, genç, ihtiyar, kadın demeden caniler tarafından katledildi, tecavüz edildi, zulüm edildi. O caniler yıllar sonra Irak’ta kimyasal silah izine rastlanmadı açıklaması yaptılar. Bizler öylesine aldatıldık ki; neredeyse ABD askerlerine zarar gelmesin diye dua ettik, sustuk, seyrettik.

Şimdilerde ABD’nin; Vietnam’da, Somali’de, Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da uygulamaya koyduğu aynı senaryo Suriye üzerine oynanıyor. İslam düşmanları yine bir Müslüman ülke olan Suriye’ye aynı vahşeti götürmek için türlü dalavereler çeviriyorlar ve de ne yazık ki Esad’a katil diyenler (Katil olduğunu bende kabul ediyorum) Esad’dan çok daha acımasız, tecavüzcü, katil, cani olanlarla işbirliği yapmaya hazırlanıyorlar. Üstelik bu caniler Suriye’de yalanları ve oyunları daha inandırıcı olsun diye binlerce çocuğu, binlerce canı katlederek insanları ikna etme yolunu seçiyorlar.

Bakınız Ey Müminler; ABD, İngiltere, Fransa ve tabi ki İsrail Suriye’ye müdahale edecekmiş. Bu ülkeler kim, bu ülkeler ne, bu ülkeler şimdiye kadar neler yaptı. Peki, bu canilere kim dur diyecek. Aldatılmış olan bizler mi dur diyeceğiz, ABD’nin kuklaları olan bölge ülkelerinin liderleri mi?

Eğer susup oturmayı tercih ediyorsanız, başımızdakiler bizlerden daha iyi bilir diyorsanız; ALLAH sormayacak mı sanıyorsunuz? Sormayacak mı Müslümanlara tecavüz edilirken, zulüm edilirken, çoluk çocuk katledilirken susanlardan ve hatta işbirliği yaparız diyenlerden ve bizlerden?

Unutmayınız ki kimse sizlerden daha akıllı değil, aklınızı başınıza toplayın ve gafletten uyanın yeter.

VE YÜCE ALLAH DİYOR Kİ!

Ey iman edenler, doğru ve mantıklı düşünmeyi terk eden fâsık, bozguncu, kötü niyetli, asi birileri size, hükümetinize, emniyet güçlerinize, ordunuza önemli bir haber getirirse, doğruluğunu araştırın. İyice araştırmadan ve gerçekleri tam olarak ortaya çıkarmadan; ciddî, zarar verici tedbirler almaya kalkarsanız, bilmeden, yanlış bilgilendirme sonucu suçsuz bir kavme, bir topluluğa kötülük yapmış, hoş olmayan bir davranış sergilemiş olabilirsiniz. Ve sonra yaptıklarınıza pişman olursunuz. Hucurat Suresi, Ayet:6

 

VE BİR HİKÂYE

 

Günlerden bir gün şeytan bir köyün ahırının etrafında dolaşırken bakmış bir kadın ineği sağıyor, bir çocuk neşeli neşeli oynuyor, bir adam tarlada gayet mutlu işini yapıyor ve ineğin buzağısı bağlı bir halde annesini seyrediyor.

Bu huzurlu ortam şeytanı rahatsız ediyor tabi ki o da buzağının ipini gevşetiyor. Buzağı ipten kurtulunca direk annesini emebilmek için koşuyor ve kadına çarparak hem kadını hem de sağılan sütü deviriyor. Aniden olan bu durum karşısında sinirlenen kadın eline geçirdiği balta ile buzağıya vurarak öldürüyor. Bu durumu gören inek de bir tekme atarak kadını öldürüyor, o sese dönen kayınpeder gelinini tekmeleyen ineği görünce tüfeği kapıp ineği vuruyor. Silah sesine koşan oğul babasının elinde tüfek hanımı yerde cansız ve kanlar içinde görünce babasını öldürüyor.

Ve Şeytan olanlara bakıp; yine benden bilecekler, ben sadece ipi gevşettim ne yaptım ki, der.

📆 02 Eylül 2013 Pazartesi 10:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR