MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Kime Hizmet Kime Kısmet
Ahmet Berhan Yılmaz
Kime Hizmet Kime Kısmet


Başbakan geldi ve gitti, günlerdir şehirde yaşanan hengâme de bu şekilde bitmiş oldu. Bu arada bir kere daha gördük ki bu şehirde başta belediyeler olmak üzere bütün kurumların doğru dürüst çalışması için Sayın Başbakanın Erzurum’a gelmesi gerekiyormuş.

Bu durumda da bir vatandaş olarak insan şunu düşünüyor; bizler bu temizliğe, hizmete layık değil miyiz ki sadece Başbakan gelince birileri koşturmaya, çalışmaya başlıyor.

Hepimiz bilelim ki hizmet Allah Rızası ve halk için olmayınca çok sırıtıyor çok. Üstelik vatandaşın parasının bir günlük gösteriş için bu kadar çarçur edilmesinin vebali büyük, hesabı zordur.

Aslında Sayın Başbakanın da bu durumu bildiği aşikâr, gerçi o bilmese ne olur çünkü Allah her şeyin doğrusunu ve neyin ne amaçla yapıldığını biliyor. Ama ben bu koca şehrin düştüğü, düşürüldüğü bu ikiyüzlü durumu kabullenemiyorum. Yüce Allah bütün bunların hesabını sormayacak mı sanıyoruz?

Haftalardır Sayın Başbakan müjde verecek diye toplumu gaza ve stadyuma getirmeye çalışanlar da ne kadar gereksiz ve anlamsız konuştuklarını gördüler ve acaba hiç utandılar mı?

En azından; bugüne kadar verilenleri ne yaptık ki bundan sonra ne yapalım der insan. Mesela; Sayın Başbakan 2011 için gelen o kadar paranın, yapılan o kadar yatırımın nasıl heba edildiğini, nasıl yerlere yatırıldığını ve nasıl atıl durumda getirildiğini görmüyor mu, bilmiyor mu sanıyorsunuz?

Bizler devekuşu gibi başımızı toprağa gömdük, kendimizi kandırıyoruz da, her bir tarafımız feci halde açıkta bunu birilerinin görmediğini düşünmek insanları çok hafife almak olmuyor mu?

Erzurum’a yapılanları inkâr edecek değiliz, çünkü nankör değiliz. Ama Sayın Başbakanın yaptığı konuşmada Erzurum’a yapılanlar ile ilgili kısmında yeni hiçbir şey olmadığını, kendisinin en son geldiği tarihten bu yana bu şehre hiçbir şey yapılmadığını, sayılanlar içinde Erzurum’a en son yapılanın üzerinden en az iki yıl geçmiş olduğunu unutmayalım.

Ayrıca istihdam artıran, Erzurum’un işsizliğine, Erzurum’un makûs talihine son verecek olan bir yatırımı bu şehir değil iki yıl, yirmi yıldır görmüyor.

Erzurum’un bu kadar kamuya muhtaç olması, hatta özel sektörün yok zaviyesinde olmasının takibi, tahlili ve çözümü gerekiyor. Bunu da yine Sayın Başbakanın görmesi, incelemesi ve çözmesi gerekiyor. O ki Erzurum’u bu kadar çok seviyor, asıl yapması gereken budur.

Bir de, arada bir gelir ve şehrin temizlenmesini sağlar ve en azından kendi geçtiği yolların çakır çukurunu kapattırırsa bize yeter başka ne isteyelim ki.

AHMET BERHAN YILMAZ

📆 02 Temmuz 2012 Pazartesi 21:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR