- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Binayı havaya uçurmak istedi

Kadıköy’de, 4 katlı binada kiracı olarak oturan bir kişi, oturduğu daireyi yaktıktan sonra mutfak tüpünü de açınca büyük korku yaşandı. Binada oturan vatandaşlar, kendilerini panik içinde sokağa attı. Olay yerine gelen polis ekiplerine bıçak çeken zanlı, bıçağıyla birlikte gözaltına alındı. Zanlı Ahmet Ç.’nin madde bağımlısı olduğu öğrenildi.

Olay, saat 09.30 sıralarında Eğitim Mahallesi Şirinyuva Sokak’ta yaşandı. Sekiz ailenin yaşadığı Papatya apartmanının birinci katında oturan Ahmet Ç., kullandığı uyuşturucu maddenin etkisiyle evini ateşe verdikten sonra mutfak tüpünü de sonuna kadar açtı. Evini havaya uçurmak isteyen Ahmet Ç.’nin dairesinden dumanlar yükseldiğini fark eden komşuları, hemen olay yerine koştu. Daireden alevlerin yükseldiğini ve gaz kokusunun geldiği gören vatandaşlar, Ahmet Ç.’nin binayı havaya uçurmaya çalıştığını anlayınca can havliyle kendilerini sokağa attı. Bu sırada itfaiye ve polis ekiplerine de haber veren vatandaşlardan bazıları çocuklarını da alarak olay yerinden uzaklaştı.

Bir süre sonra gelen polis ekipleri oturduğu daireyi ateşe veren Ahmet Ç.’yi gözaltına almak istedi. Polis ekiplerine bıçak çeken zanlı, güçlükle bina dışına çıkartıldı. Elindeki bıçak alındıktan sonra yere yatırılan zanlı, güçlükle gözaltına alındı. Kısa süre sonra gelen itfaiye ekipleri de daireye girerek yangını söndürdü.

‘BİZİ ÖLDÜRMEK İSTİYOR’
Bu arada, Ahmet Ç.’nin tiner çektiğini ve binayı havaya uçurmaya çalıştığını söyleyen Yücel Yeşilyurt isimli vatandaş, gözaltına alınan zanlıya yumruk atmak istedi. Polis tarafından engellenen Yeşilyurk, “Binada kiracı olarak oturuyor. Sürekli uyuşturucu ve tiner kullanıyor. Evi yakmış, mutfak tüpünü de açmıştı. Binadaki insanları öldürmek istiyor.” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

Aynı apartmanda oturan diğer vatandaşlar da, şahsın defalarca olay çıkartığını ve kendilerini bıçakla korkuttuğunu söyledi.
CİHAN