- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Klasik Otomobil Rallisi Pendik’ten start alıyor

The Green Park Pendik Hotel & Convention Center; Klasik Otomobil Rallisi’ni destekliyor.

Casa Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi, 28-30 Ekim 2011 tarihlerinde, Ankara çevresindeki parkurlarda The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’ın sponsorluğunda düzenleniyor. “Cumhuriyet’in 88. yılında 88 Klasik Otomobil Ata’nın Huzurunda” sloganı ile yola çıkan, Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi 28-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Klasik Otomobil Kulübü’nce düzenlenen, Türkiye Şampiyonası’nın da üçüncü ve son ayağı olan ralli 28 Ekim 2011’de The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’ın önünden start alıyor. Aynı günün akşamı klasikler Ankara’ya ulaşacaklar. Bu zorlu ralliye katılacak klasik otomobillerin en yenisi ise 41 yaşında. Ankara’daki Casa Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi’ne Yunanistan, Romanya ve Kosova’dan da ekipler katılarak, dostluk mesajları verecekler.

Tüm katılımcılar toplam 800 km’den oluşan etapları, Türkiye Şampiyonası’nın ve Büyük Atatürk Kupası’nın sahibi olmak için kıyasıya bir taktik yarışı ile kat edecekler. 30 Ekim’de Anıtkabir’i ziyaret edecek olan klasik severler burada Ata’ya saygılarını sunacak.

Ankara, İstanbul, Eskişehir, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’nin dört bir yanından katılımın beklendiği uluslararası FIVA kapsamında olan bu ralliye, Yunanistan Athletic Club Başkanı Mr. Pontigoiannis Türk Yunan dostluğunu  pekiştirmek için ekibi ile katılıyor. Ayrıca,  Romanya Retromobil Asbaşkanı Mr. Ladopulos‘un ve kulübün üyelerinin  iştiraki ile ralli dostluk ve centilmenlik adına ayrı bir  anlam kazanıyor.

The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’dan start verilecek olan Klasik Otomobiller Rallisi’nin detayları aşağıdaki gibidir;

PROGRAM:

28 Ekim 10:00 Basın ve Katılımcı Brifingi.

28 Ekim 11:00 The Green Park Pendik Hotel & Convention Center –  START

28 Ekim 1. Gün Ankara HiltonSa Oteli Finish

29 Ekim 2. Gün Start-Beypazarı

29 Ekim  Finish

29 Ekim 19:30 Cumhuriyet Balosu-Ödül Töreni Ankara HiltonSa Oteli

30 Ekim 11:00 ANITKABİR’e Konvoy Halinde Gidiş.

30 Ekim 13:00 Öğle Yemeği