- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Kadıköy’ deki camilerde Ramazan temizliği

Ramazan Öncesi Camilerde hijyenik Temizlik

 

Kadıköy Belediyesi temizlik ekipleri her yıl olduğu gibi bu yılda Kadıköy’de bulunan 85 camii,  19 ibadethane ve kuran kurslarında temizlik ve hijyen çalışmaları yapıyor.

Kadıköy ‘deki camii ve ibadethaneleri düzenli olarak özel temizlik ekipleriyle temizletip  bakımını yapan Kadıköy Belediyesi, yaklaşan ramazan  nedeniyle camilerdeki temizlik çalışmalarını hızlandırdı. Kadıköy Belediyesi’ne bağlı 12 temizlik personeli, camilerdeki temizlik çalışmalarını özel halı süpürme ve yıkama makineleriyle gerçekleştiriyor. Cemaatin bulunmadığı saatlerde camiye gelen ekipler, tüm iç mekanları vakumlu elektrik süpürgeleriyle süpürüp, yıkama yaparak, hijyenik hale getiriyorlar. Camii şadırvan ve tuvaletler ile camları da silen ekipler, halıları yerinde kurutarak hijyen hale getiriyorlar.

Kadıköy Belediyesi İdari İşler Müdür Yardımcısı Sabri İlze Kadıköy’de bulunan 85 cami ve ibadethanelerin temizlik çalışmalarının düzenli olarak yapıldığını ancak yaklaşan ramazan nedeniyle, camilerde ikinci bir temizliğin yapıldığını kaydetti. Ramazanın bu yıl yaz ayına denk gelmesi nedeniyle artan sıcak hava ile camilerde hijyen standartlarını sağladıklarını kaydeden İlze, Kadıköy deki tüm camii ve kuran kurslarında temizlik çalışmalarının temmuz ayı sonunda tamamlanacağını, Kadıköylülerin ramazan ayında camilerde sağlıklı koşullarda ibadetlerini yapacaklarını belirtti.