- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Kadıköy’de bir kişi sobaya odun atarken yangın çıkardı

Kadıköy Fikirtepe’de sarhoş olduğu iddia edilen bir kişi sobaya odun atarken yangın çıkardı. Kısa sürede büyüyen alevler nedeniyle gecekondu kullanılamaz hale geldi. Alkollü olduğu iddia edilen ev sahibi Dursun T., çevredeki vatandaşlar tarafından evden çıkartıldı.Olay Fikirtepe, Mandıra Caddesi, Cengiz Sokak’ta saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Eşi Naciye T.’nin evde olmadığı sırada sobaya odun atmak isteyen Dursun T., yerdeki halılara kıvılcım düşürünce evde yangın çıktı. Bir süre sonra 2 katlı gecekondunun tamamını saran alevlerin arasında kalan Dursun T., komşuları tarafından evden çıkartıldı. Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

Evinin yandığını duyan Naciye T. ise panik halinde geldiği olay yerinde eşi Dursun T.’yi aradı. Evi ve eşyaları kullanılamaz hale gelen Naciye T. komşuları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Sık sık alkol aldığı iddia edilen Dursun T.’nin eşinin tepkisinden korktuğu için olay yerinden kaçtığı öne sürüldü.

Yangın sırasında alt katta bulunan bazı vatandaşların eşyalarını kurtarmaya çalıştıkları görüldü. Görgü tanıkları Dursun T.’nin sürekli alkol kullandığını, sarhoş bir şekilde sobaya odun atmak isterken yangın çıktığını söyledi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

İSTANBUL(CİHAN)