- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Oğuz Tokgöz, “O” isimli kitabıyla okurlarla buluştu

Finans uzmanı ve kişisel gelişim danışmanı Oğuz Tokgöz, kariyeri boyunca danışanlarından edindiği tecrübe ve birikimini “O” isimli ilk kitabıyla okurlarla buluşturdu.
Kişisel gelişim koçu Oğuz Tokgöz’ün danışanlarıyla gerçekleştirdiği sohbetler ışığında yazdığı ve arkadaşlık, dostluk, sevgi hakkında düşündüren kitabı “O”, raflardaki yerini aldı.
“O”, kadın-erkek ilişkilerinden; kadınlar ve erkeklerin kapalı dünyalarına göz deliğinden bakarak, kendileri hakkında bir kez daha düşünmeye davet ediyor. Kişisel gelişim konusunda bilinenleri, hayata nasıl uygulayacağımızı sohbet tadında anlatmasıyla diğerlerinden ayrılan “O”, yazarın tecrübe edindiği öğretilerden parçalar da sunuyor.
Hayatı naiflik, sevgi ve analitik bir eksen üzerinden okurla paylaşan modern zamanların Don Kişot’u Oğuz Tokgöz kitabıyla ilgili olarak: ”İlk kitabımı, kitapseverlerle buluşturmanın heyecanı içerisindeyim. “O” ile danışmanlığını yaptığım ve sıcak bir bağ kurduğum insanlarla olan sohbetlerimi okurlarla paylaşarak, onlara da bu yaşanmışlıklardan bir takım tecrübeler aktarmayı amaçladım. Her satırına, yaşadığım pek çok şeyden bir parça yerleştirdim. İnsan ilişkilerinin hoyratlaştığı dünyada, hayata naif bir bakışla yaklaşmaya çalıştım. İçinde yaşanmışlık olanların inandırıcı olması, nedenini bilmediğim ilginç bir tılsımdır. “O” nun su gibi okunacak kitaplar arasında yer alıp, insanların hayatlarına olumlu anlamda bir dokunuş yapmasını temenni ediyorum. “O”yu sıkılmadan okuyacağınızı ve seveceğinizi düşünüyorum” dedi.