- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Fest Travel Otuzuncu Yılını Bir Şölenle Kutluyor

Fest Travel Otuzuncu Yılını Bir Şölenle Kutluyor, bu kutlamalar kapsamında düzenlenen program Fest Travel Yönetiminden gelen açıklamaya göre şöyle ;
13 Ağustos 2014’te FEST Travel 30.yılına giriyor. Bunu “30. Yılda 30 Etkinlik”li bir Şölen ile karşılamak istedik, tüm gezginlerimizle birlikte. Bugüne kadar değişik coğrafyalarda, kafalarda ve yüreklerde bıraktığımız izlere ilaveten bir de böylesi bir iz bırakmayı arzuladık.

 

Yarım asırdan fazla bir zamandır Türkiye’de “Kültür Turizmi” kavramını ete kemiğe büründürmeye çalıştık. Tevazuya yer bırakmadan söyleyebilirim ki; FEST Travel, Kültür Turizmi konseptinin yerleşmesini sağlamada emeği geçen ana kültür kurumu oldu.

 

 

Seyahat insanoğlunun en önemli, en keyifli, en öğretici etkinliği. Büyüleyici dünyaları anlama, yorumlama, paylaşma sürecini yönetme ise gerçek sanat. Bu nedenle gezi hedeflerini, kültürel vizyonunu, sanatsal içeriğini, yeme-içme kültürünü, aynı amaç ve kafadaki insanların bir aradaki gezisinin ayrıntılarını kapsayan bir çerçevede kılı kırk yaran bir organizasyon olarak gezi tasarımı gerçek bir sanatçı işi olmak zorunda.

 

 

Bunun için gece gündüz çalıştık, hâlâ da çalışıyoruz. Yarım asrı aşkın zamandır FEST Travel “kültür turizmi”nde “ilklerin markası” oldu ve hâlâ zirvede. Bu başarıda da “geçmişi solumak, geleceği yakalamak isteyen” tüm siz gezginlerin payı var. Gelin bu başarımızı birlikte kutlayalım.