- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Efsane Balık ”ZEUS FABER” İstanbul Akvaryum’da

EFSANEVİ BALIK “ZEUS FABER” İSTANBUL AKVARYUM’ DA!

 
Hiçbir yerde bu kadar yakın olamayacağınız birçok deniz canlısının bulunduğu İstanbul Akvaryum’ un yeni misafiri, ender bulunan, gösterişi ile güneşe benzetilen, mitolojide bir çok hikayesi bulunan “Zeus Faber” …

 
Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergâhı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojileriyle dünyanın en iyisi olan İstanbul Akvaryum, ziyaretçilerine coğrafi rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan Pasifik’e kadar uzanan temalar ve yağmur ormanından oluşan güzergâhta serüvene dönüşen bir yolculuk fırsatı sunuyor.

 
Birbirinden ilginç türlerin bulunduğu yaklaşık 1.500 çeşit ve toplam 15 bin adet kara ve deniz canlısının bulunduğu, 6.000 metrekarelik ziyaretçi kapasitesi bulunan İstanbul Akvaryum Florya’ nın yeni sakini Akdeniz’ den geliyor. Ender görülen bir tür olan “Zeus Faber” ’ in mitolojik ve manevi birçok hikâyeye de adı geçiyor.
Hayranlık yaratacak güzellikleriyle sizi esrarengiz bir yolculuğa çıkaran İstanbul Akvaryum; hayatınız boyunca bu kadar yakından tanışamayacağınız canlılar ile sizi tanıştırıyor. Florya’ da hizmet veren İstanbul Akvaryum, haftanın her günü ziyaretçilerini bu farklı dünyayı tanımaya davet ediyor, bu daveti kaçırmayın!