- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Cumhuriyetin 90.Yıl Coşkusunda 90 Klasik Otomobil

 Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 90.yılında İstanbul’un her iki yakasında da kutlama hazırlıkları yapan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Üyeleri, toplamda 90 klasik otomobille renkli görüntüler oluşturacaklar.

 

İstanbul Avrupa Yakası’nda Vatan Caddesi’nde ve Anadolu Yakası’nda Bağdat Caddesi’nde gerçekleşecek olan 29 Ekim Cumhuriyet resmi geçit törenlerine 45’şer klasik araçla katılacak olan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği(İKOD); toplamda 90 klasikle Cumhuriyet’in 90.yılına “Her yerde Cumhuriyet” temasıyla vurgu yapacak. Ulusal bayramlarda İKOD tarafından gelenekselleştirilen klasik otomobil kortejleri, Cumhuriyetin geçmişten geleceğe taşınması gerekliliğine de bir gönderme niteliğinde. En yaşlıları Cumhuriyetin ilk yıllarında üretilmiş 1930 model Chrysler ve 1932 model Chevrolet marka araçlardan oluşacak bayraklarla süslenmiş kortejin;izleyen vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Kurulduğundan bu yana ulusal bayramların hiçbir şekilde kısıtlanmadan coşkuyla kutlanmasına katkı sunma misyonuyla hareket eden İKOD, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramları haricinde,19 Mayıs’ları da,30 Ağustos’ları da aynı coşkuda kutluyor.İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği(İKOD)en son 30 Ağustos’ta 150 civarında klasik araçla İstanbul Park Formula 1 pistinde zafer turu atmıştı.

 

TARİH: 29 EKİM 2013 SALI SAAT 10.30

YER : AKSARAY VATAN CADDESİ

                FENERYOLU BAĞDAT CADDESİ