- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

En Küçük Yıldızlılar Mezun Oldu

YTÜ Yaz Spor Okulları’ndan mezun olan Minik Yıldızlılar mezuniyet belgelerini, sportif ve sahne başarılarıyla göz doldurdukları törenle aldılar…

Eğitim döneminin sona ermesinin ardından öğrencilerini bir bir mezun eden Yıldız Teknik Üniversitesi, en küçük mezunlarını da verdi. Akademik ve idari personelin yanı sıra üniversite dışından da yoğun katılımla gerçekleşen Yaz Spor Okulu etkinliğine katılan 7-12 yaş grubu öğrencileri, belgelerini düzenlenen mezuniyet etkinliği ile aldılar. Yıldız Teknik Üniversitesi Sağlık Spor ve Kültür Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen yaz spor okulunda yüzmeyi de öğrenen Minik Yıldızlılar, ailelerine önce havuzdaki hünerlerini gösterdiler, ardından da sahne sanatlarındaki marifetlerini.

YTÜ Davutpaşa Kampüsü Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda haftanın 4 günü sabahları yüzme ile başlayan aktivitelerde yüzmeyi öğrenen 100’ü aşkın öğrenci, öğleden sonra eğitimlerine; basketbol, voleybol, oryantring, modern dans, halk oyunları, resim, müzik gibi eğitsel çalışmalarla devam ettiler. Haftanın bir gününü kültürel gezi ve pikniğe ayıran Minik Yıldızlılar, YTÜ beden Eğitimi Bölüm Hocaları Şener Günay, Çetin Sonal, Gülsüm Sonal, Erşan Ekmekçi ve Selim Akbıyık’dan aldıkları eğitimle hem beden, sosyal ve kültürel eğitimlerine katkıda bulundular, hem de eğlenceli aktivitelerle tatillerini en iyi şekilde değerlendirdiler.