- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

İYGAD’a üyelikler 1 Mart itibariyle başlıyor

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği’nin (İYGAD) yeni yönetimi, yeni üyelikler ve üye güncelleme çalışmalarına 1 Mart’ta başlıyor. İYGAD’a üye olmak isteyen yerel medya mensupları, 1 Mart itibariyle üyelik başvurularını derneğe ulaştırabilecek.

 

İkinci yönetim kurulu toplantısını önceki gün dernek merkezinde gerçekleştiren İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu, üye güncelleme, yeni üyelik çalışması, tüzük tadilatı ve Danışma ve Etik Kurulları’nın oluşturulması gibi konuları masaya yatırdı.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, üyelik güncelleme çalışmasıyla üyelerin eksik olan telefon ve adres bilgilerinden, e-posta ve kan gruplarına kadar tüm bilgileri güncellenecek. Bu çalışma kapsamında, varsa meslekten ayrılmış üyelerin durumları da gözden geçirilecek.

 

YENİ ÜYELİK İÇİN BAŞVURULAR 1 MART’TA

İYGAD Yönetim Kurulu’nun, öncelikli hedeflerinden bir diğeri ise yeni üyelik çalışması. 1 Mart itibariyle başlayacak olan yeni üyelik çalışması ile, İstanbul genelinde görev yapan yüzlerce meslek mensubunun İYGAD’a üye yapılması hedefleniyor. İYGAD’dan yapılan açıklamada, üye olmak isteyen gazetecilerin kimlik fotokopisi ve 3 fotoğrafla birlikte üyelik başvurusu yapabilecekleri bildirildi.

 

DANIŞMA VE ETİK KURULLARI GELİYOR

İYGAD Yönetimi, Başkan Umut Veli Develi’nin Olağanüstü Kongre öncesinde kurulacağını ifade ettiği “Danışma” ve “Etik” kurullarını oluşturmak için de harekete geçti. 10’ar kişiden oluşacak olan Danışma ve Etik kurullarının, Mayıs ayına kadar belirlenmesi kararlaştırıldı.

 

TÜZÜK REVİZE EDİLECEK

Yönetim Kurulu ayrıca dernek tüzüğünü de revize etme kararı aldı. Öncelikle bir Tüzük Yenileme Komisyonu oluşturulacak ve bu komisyon, üç ay gibi bir süre içerisinde mevcut dernek tüzüğünü, günün ihtiyaçları doğrultusunda revize edilecek.

Toplantıda ayrıca, Mart ayı içerisinde dernek üyelerine yönelik bir “Teşekkür Yemeği” verilmesi kararı da alındı.

 

DEVELİ: İYGAD ÇÖZÜMÜN MERKEZİ OLACAK

Toplantı sonrası kısa bir açıklama yapan Dernek Başkanı Umut Veli Develi, “İYGAD bundan sonraki süreçte proaktif bir çalışma metodu uygulayarak, çözüm odaklı projeler üreten bir kurum haline gelecek. İYGAD, İstanbul’daki yerel medya mensuplarının sorunlarının tespitinde ve çözümünde mevcut tüm diğer yerel medya dernekleriyle de ortak hareket edecek ve çözümün merkezi olacak” diye konuştu.