- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Nefes Kesen Hırsız Operasyonu Kamerada!

Ümraniye’de, gece bir markete giren 3 hırsız, polisin nefes kesen operasyonuyla suçüstü yakalandı. Çok sayıda polisin zanlıları yakalama anı kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

Olay, Çamlık Mahallesi’ndeki bir markette yaşandı. Bir vatandaş ile marketin kameraları tarafından saniye saniye görüntülenen olay filmleri aratmıyor. Görüntülere göre; gece saat 01.40 sularında lüks bir ciple markete gelen 3 hırsız, demir kesme makaslarıyla kilitleri açtıktan sonra içeri giriyor. Bu sırada yoldan geçen bir vatandaş durumu fark ederek polise haber verince nefes kesen operasyon başlıyor. ihbardan sonra sadece 2 dakika içinde olay yerine gelen bir polis ekibi, marketteki hırsızlarla burun buruna geliyor. Panik halinde telsizlerle merkezden yardım isteyen polisler, silahlarını çekerek şahısları yakalamaya çalışıyor.

Bu sırada hırsızlar ile polisler arasında yaşanan arbede dakikalarca sürüyor. Kısa sürede olay yerine gelen takviye ekipler de silahlarını çekerek operasyona katılıyor. Yaklaşık 25 polis, market ve çevresini tamamen kuşatarak hırsızların kaçmasına izin vermiyor. Polis ekiplerine direnen bir zanlı, 8 polis tarafından güçlükle yere yatırılarak kelepçeleniyor. Çıkan kargaşadan yararlanarak kaçan bir hırsız ise yardıma gelen diğer ekipler tarafından sokak aralarında yakalanarak gözaltına alınıyor. Daha sonra polis otolarına bindirilen zanlılar karakola götürülüyor.

Öte yandan, emniyete ifadeleri alınan zanlıların çok sayıda hırsızlık olayına karıştıkları ve polis tarafından arandıkları belirlendi. İşlemleri tamamlandıktan sonra Ümraniye Adliyesi’ne çıkartılan 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

OPERASYON ANI VATANDAŞ KAMERASINDA

Bu arada, polisin market hırsızlarını kıskıvrak yakalama anı binadaki bir vatandaş tarafından da kaydedildi. Uyumaya hazırlanırken duyduğu gürültü üzerine balkona çıkan Suat K., polisler ile hırsızlar arasındaki arbedeye tanık olunca hemen cep telefonunun kayıt düğmesine bastı. Oto kiralama şirketi bulunan Suat K., 7. kattaki evinin balkonundan cadde üzerindeki operasyonu saniye saniye görüntüledi. Suat K.’nin kamerasına yansıyan kayıtlarda, yaşanan kovalamaca ve çok sayıda polisin hırsızları yakayarak yere yatırması görülüyor.(CHA)