- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Servis Araçları Odasında Seçim Heyecanı

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odasında, Ocak ayında yapılacak olan genele kurul öncesi başkanlık için iddialı adaylar var. Mevcut başkan Musa ÇAKRAK ve yönetiminin çalışmalarını yeterli görmeyerek aday olan kendiside servis işletmeciliği yapan Levent Akın, odanın şeffaf olması gerektiğini dile getiriyor.

Neden aday oldunuz sorusuna Akın, “ Odamız 1993 yılında kuruldu, o tarihten bu zamana kadar aynı kişiler tarafından yönetilmektedir. Servis işletmecisi için yapılan bu hizmetleri yeterli bulmuyorum ve daha iyi hizmet edebilmek için aday oldum.

Korsan Taşımacılık Önlenmelidir…

Servis taşımacılığında Korsan taşımacılığa mutlaka çözüm bulunması gerekiyor, biz bu konuda düzenlemeler yapacağız.

Bir servis aracı sürücüsünün bulundurmakla yükümlü olduğu en az dört tane belgeye ihtiyaç var. Sürücü belgesi, Ticari taşıt kullanma belgesi, SRC belgesi, Mesleki yeterlilik belgesi. Bu belgeleri servisçi kardeşim yerine getirirken korsan çalışanların böyle girişimleri olmuyor tabii ki.

Bu işi bir bayrak yarışı olarak düşünüyorum ve sıkıntılarımızı çok iyi biliyorum.

Servisçi Kardeşim…

17 Ocak’tan itibaren ekibim beraber sizleri en iyi şekilde temsil edeceğimize, Başkan ve yönetim kurulu olarak ilk günden itibaren mal beyanında bulunacağımıza, zamanında ödenmemiş oda aidatlarına ödeme kolaylığı getireceğimize, muhasebe işlemlerinizin maliyetini en düşük seviyeye çekeceğimize, hukuki sorunlarınıza destek olmak için çalışmalar yapacağımıza, odanın gelir ve giderlerini şeffaflaştırarak sizleri bilgilendireceğimize, araç imalatçısı olan firmalarla görüşerek aracısız ve komisyonsuz direkt satış imkanının çalışmalarını yapmaya, çeşitli bankalarla görüşerek en az faiz ve az masrafla kredi teminine, ihtiyaç duyulan akü ve lastik gibi yedek parçaların imalatçıdan direkt teminine, kaskosu olsun olmasın tüm oda mensuplarına 24 saat çekici ve ambulans hizmeti vermeye, kasko ve trafik sigortalarınızı en uygun şartlarda yaptıracağımıza, Söz Veriyoruz” dedi.

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası 1993 yılında kurulmuş olup ve üye sayısı yaklaşık 9000 olduğu belirtilmektedir.

Levent  Akın Özgeçmişi

1956 yılında Erzincan doğumlu olan Levent Akın, turizm otelcilik bölümü mezunu. Evli 1 çocuk babası. 20 yıldır servis aracı işletmeciliği yapmaktadır.