- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

HAS Parti 1. yıl etkinlikleri

Numan Kurtulmuş’un  Başkanlığında 1 Kasım 2010’da siyasi hayata merhaba diyen Halkın Sesi Partisi 1 Kasım’da ilk yılını tamamlamış olacak. Halkın Sesi Partisi, birinci kuruluş yıldönümünde değişik etkinliklerle kamuoyunun karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

 

Has Parti Tanıtma Başkanlığının konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Yeni bir medeniyet inşası hedefiyle Numan Kurtulmuş başkanlığında ikiyüz civarında kurucu üyeyle 1 Kasım 2010’da siyasi hayata merhaba diyen Halkın Sesi Partisi, 1 Kasım’da ilk yılını tamamlamış olacak. Halkın Sesi Partisi, birinci kuruluş yıldönümünde kamuoyunun karşısına değişik etkinliklerle çıkmaya hazırlanıyor.

Bu sebeple 16 Ekim’de Ankara’da İl Başkanları Toplantısı yapıldı. Geniş bir katılımla gerçekleşen İl Başkanları Toplantısında, geçmiş bir yıl değerlendirildi ve önümüzdeki dönem istişare edildi.

22 – 23 Ekim’de de 81 ilde 1. Yıl İl Divanları gerçekleştirildi. Parti MYK, GİK ve Kurucu Üyeleri 81 ile ve çok sayıda ilçeye giderek teşkilatla buluştular, basın toplantısı düzenlediler ve STK’larla istişarelerde bulundular.

29 Ekim Cumartesi Üye Günü gerçekleştirilecek. Cumartesi Saat 14.00 – 20.00 arasında Has Parti üyeleri ve üye olmak isteyen sempatizanlar HAS Parti Üye Günü’ne katılmak üzere ilçe teşkilatlarına davet edildi. İlçe teşkilatları Üye Gününde üyeleri ağırlayacaklar ve sohbet edecekler.

Genel Başkan ÜYELERE hitap edecek. Cumartesi Saat 17.30’dan itibaren bir saat süreyle, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Üye Gününe iştirak etmek için teşkilatlarda bulunan parti mensuplarına ve üyelere uydu aracılığıyla hitap edecek. Kurtulmuş’un üyelere konuşmasında HAS Parti’nin yeni dönem hedeflerini anlatacak. Genel Başkanın konuşmasında deprem ve terör meselesine de değinmesi bekleniyor.

Üyelere 1. Yıl Mektubu: Numan Kurtulmuş, HAS Parti’nin 1. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle parti üyelerine bir mektup yazdı. Mektuplar üyelere tek tek dağıtılacak.

Yeni Türkiye, Yeni Siyaset ve HAS PARTİ Paneli: Kasım ayı içinde İstanbul’da “Yeni Türkiye, Yeni Siyaset ve HAS PARTİ” konulu bir panel düzenlenecek. Panelde siyasetçiler, akademisyenler ve gençler HAS Parti’yi tartışacaklar. Diğer etkinlikler, tarihi yaklaştıkça ilan edilecek.

 

HAS PARTİ BASIN DANIŞMANLIĞI