- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

5. Sınıf Derslerinin İçeriği

Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce gibi çeşitlere ayrılan 5. sınıf dersleri farklı konu içeriklerine sahiptir. Bu konuların zorluk seviyesi derslere göre değişmektedir. Genellikle öğrencilerin ortak olarak zorluk çektiği ders, matematiktir. 5. sınıf matematik konuları içerisinde yer alan doğal sayılar, geniş konu başlıklarına sahip olup bunların her biri yazılılarınızda ve öğrenim hayatınızdaki sınavlarda sık sık karşınıza çıkacaktır.

Soruların ve konuların zorluk seviyesi sınıflara göre değişmektedir. Bu durum diğer dersleriniz için de geçerlidir. Yeni bir dil öğrenmek ya da tarih, coğrafya gibi derslere çalışmak da sizi zorlayabilir. Bu zorluğu aşabilmek adına güvenilir kaynaklardan, düzenli ve planlı bir şekilde çalışmanız gerekir. Tonguç Akademi [1]’nin eğitim videoları, konu eksiklerinizi kapatmanızda size büyük destek olur.

5. Sınıf Konu Anlatımları Hangi Dersleri İçerir?

5. sınıf konu anlatımlarının içerisinde; fen bilimleri, sosyal bilgiler, matematik, İngilizce 5. sınıf konu anlatımları gibi içeriklere rastlayabilirsiniz. Bunların her biri kendi içerisinde alt başlıklara ayrılmakta olup öğrenmeniz gereken önemli bilgiler içerir. Öğreneceğiniz her konu, yazılılardan yüksek puan almanızı sağlar. Bunun için İngilizce, matematik, sosyal bilgiler ya da fen bilimleri gibi dersleri ayırt etmeksizin özenli bir şekilde çalışmanız gerekir. Bunun için Tonguç Akademi tarafından sizlere sunulan eğitim videolarından yararlanabilirsiniz. Her derse ve konuya ait eğitim içerikleri sitede ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Alanında uzman ve eğitimli hocalar tarafından verilen bu eğitimlerde, sınavlarınızda karşınıza çıkabilecek soru örneklerine, konuyu kolayca hatırlamanızı sağlayacak ipuçlarına da yer verilmektedir. Bu özellikler tüm 5. sınıf dersleri için geçerlidir. Tonguç Akademi’nin 5. sınıf derslerinin videolu anlatımına ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz: https://www.tongucakademi.com/sinifdetay/5-sinif/12 [2]

Akılda Kalıcı Anlatımlar ile 5. Sınıf Matematik Dersleri

Matematik dersinin gidere zorlaşmaya başladığı 5. sınıfta doğal sayılar, kesirler, geometri, veri işleme, uzunluk ve zaman ölçme gibi konular öğretilmektedir. Konu başlıkları genellikle aynı kalsa da içerikleri ve zorluk seviyeleri her sene değişmektedir. Bu nedenle her bir konuyu temelden en iyi şekilde öğrenmeniz, sonraki sınıflarda matematik derslerinin daha kolay geçmesini sağlayacaktır. Bunun için hiç vakit kaybetmeden Tonguç akademi 5. sınıf matematik konu anlatımlı video içeriklerini izlemeye başlayabilirsiniz. İnternet bağlantısının bulunduğu telefon ya da bilgisayarlardan dilediğiniz yer ve zamanda izleyebileceğiniz bu içerikler, okulda öğrendiğiniz konuları pekiştirmenize yardımcı olacaktır. Konu çalışmayı bitirdiğinizde, o ders için özel olarak hazırlanmış olan yazılı provalarının yapıldığı içerikleri izleyerek kendinizi test edebilirsiniz. 

Tonguç Akademi 5. sınıf matematik eğitim videolarını izlemek için linki tıklayabilirsiniz: https://www.tongucakademi.com/dersdetay/matematik/21 [3]