- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

19 ülkeden KidZania yöneticileri zirvede bir araya geldi!

4-14 yaş arası çocukların 100’ün üstünde mesleği deneyimlediği KidZania, eğlenerek öğrenme anlayışını vurgulayan Edutainment Zirvesi’nin hemen ardından başka bir zirveye ev sahipliği yaptı.  Geçen yıl Londra’da düzenlenen KidZania Commercial Zummit’in ikincisi İstanbul’da gerçekleşti. 12-15 Eylül 2018 tarihleri arasında KidZania İstanbul’da seminerlere katılan 19 ülkeden KidZania yöneticisi bilgi birikimlerini, öğrenme, teknoloji ve pazarlamada yeni nesil yaklaşımları paylaştı.

Eğlenerek öğretme anlayışının öncüsü KidZania’da 21.yy’ın öne çıkan meslekleriyle tanışan çocuklar aynı zamanda finansal okur yazarlık, çevre ve sürdürülebilirlik gibi kavramları öğreniyor. KidZania’da çocuklara sunulan bütün imkanlar iş birliği ortaklarıyla gerçekleştiriliyor.

Geçen yıl ilk defa başlatılan ve her sene düzenlenmesi planlanan KidZania Commercial Zummit’te iş birliği ortaklarıyla atılabilecek adımlar, eğitimde ve teknolojide yeni yaklaşımların konuşulması, KidZania’nın global olarak kullanacağı yeni programların tanıtılması amaçlanıyor.

Commercial Zummit’e bu yıl KidZania İstanbul ev sahipliği yaptı. Zirve, KidZania’nın 19 ülkeyi sembolize eden tınılarla zenginleştirilen jingle’ıyla ve dans gösterisiyle start aldı. Dünya’nın çeşitli ülkelerinden katılan KidZania yöneticileri, KidZania’ya eğlenmeye gelen çocuklar ve aileleriyle birlikte müziğe eşlik etti.

Ardından, uluslararası yöneticiler,  4 gün süren seminerlerde KidZania’nın yeniliğe açık yaklaşımlarını paylaşarak, gelecek yıllara ilişkin hedeflerini belirledi.

5 kıtada, 19 ülkede, 24 şehirde

 

KidZania, Meksika’nın Santa Fe kentinde kuruldu. Uyumlu çalışma ve anlayışla, küresel çapta etkili bir marka haline geldi. Dünya genelinde 5 kıtada 24 şehirde var olan “Çocuklar Ülkesi KidZania” çocukları hayallerindeki mesleklerle buluşturuyor ve 2019’da 20’nci yılını kutlamaya hazırlanıyor. KidZania çocukların yaratıcılığa, keşfetmeye ve iş birliğine duyduğu doğal arzudan ilham alıyor. KidZania, markalarla kurdukları iş birlikleri sayesinde her bölgede o coğrafyaya ait yemek, eğlence ve mesleklerle şekillenen özel anlar yaşatıyor.