- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Silivri eski Belediye Başkanı Hüseyin Turan’da Aday Adayı

Silivri eski belediye başkanı Hüseyin Turan İstanbul 3. bölgeden Ak Parti Millet Vekilliği için Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

Hüseyin Turan Başvurusunu sosyal medya sayfalarından duyurarak Dua ve destek istedi. İşte o duyuru

KAMUOYUNA DUYURULUR

AK kadroların bir neferi olarak, bu Kutsal ve Asil mücadelenin içinde yer almak adına 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde AK PARTİ İSTANBUL 3.Bölge Milletvekili Aday Adayı olarak 27.04.2018 Cuma Günü Müracaatımı yaptım.

Destek ve Dualarınızı bekler, Sevgi- saygılarımı sunarım.

AK PARTİDEKİ GÖREVLERİM

Ak Parti Silivri Belediye Meclis üyesi(2002-2004)

Ak Parti Silivri ilçe yön.Kur.Üyesi(SHİB) (2003-2004)

2008 Yılında Ak Parti kapatılma davasında ki 71 kişinin içinde idi ..

Ak Parti Silivri Belediye Başkanı (2004-2009)

Hüseyin Turan Kimdir?

1967 yılında doğdu. İlkokulu Silivri Piri Mehmet Paşa İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Silivri Lisesi’nde bitirdi. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 1991 yılında mühendislik-mimarlık bürosu ile iş hayatına atıldı.

İnşaat Mühendisi Hüseyin Turan, 1992 yılında Mühendisler Odası Silivri Temsilciliği başkan yardımcılığına, 1998 yılından itibaren de 1998-2000 ve 2002 yıllarında üç dönem İnşaat Mühendisleri Odası Silivri Temsilciliği Başkanlığı’na seçildi. Silivri’de birçok projeye imza attı, Silivri ve çevresindeki Kapalı Spor Salonu projesi, Silivri Hizmet Vakfı Hastanesi projesi, Fener Köyü, Mimar Sinan, Hicret Camileri statik projesi vb. gibi bir çok sosyal amaçlı projeyi ücretsiz olarak gerçekleştirdi.

T.M.M.O.B. İnşaat Mühendisleri Odası, Silivri’ye Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Silivrispor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Fonu Üyesi, Silivri Lisesi Mezunları Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği gibi sosyal amaçlı çeşitli sivil toplum örgütlerinin kuruluşlarında görev aldı.

1999 yılında yapılan seçimlerde Silivri Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Hüseyin Turan, mecliste ve aktif görev aldığı komisyonlarda yapıcı çözümler getirerek alınan kararlarda Silivri’ye artı değer kazandırıp çalışmalara katkı sundu.

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nda ilçe başkan vekilliği de yapan Turan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Okulu 1. dönem kursuna katıldı.

Hüseyin Turan, 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Silivri Belediye Başkanı seçildi.

Turan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ak Parti İstanbul İl Yönt. Kur. Üyesi(2009-2012)

Ak Parti 3.Bölge Yerel Yönetimler Bölge Başkanı

Ak Parti Silivri SKM Başkanı (1 Kasım 2015 Seçimi)