- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

İBB uluslararası Lale Kupası Tenis Turnuvası düzenliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Lale Festivali’nin en önemli organizasyonlarından biri olan Lale Kupası Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası, 7 Nisan’da başlıyor 6. kez düzenlenen Lale Kupası’nda 23 ülkeden 60 sporcu mücadele edecek.

 

İstanbul’da 1-30 Nisan tarihleri arasında “Şimdi Lale Mevsimi” sloganıyla düzenlenen 13. Lale Festivali başladı. Lale Festivali kapsamında 7-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Lale Kupası Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda dünyaca ünlü raketler korta çıkacak.

 

İBB Orhangazi Şehir Parkı Tesisleri yıldızları ağırlayacak

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından İBB Maltepe Orhangazi Şehir Parkı Spor Tesisi’nde düzenlenecek Lale Kupası ITF Turnuvası’nda 23 ülkeden 60 sporcu mücadele edecek.

 

Lale Kupası Kadınlar ITF turnuvası, bir dönem dünya 35 numarasına kadar yükselen Polona Hercog’un da yer aldığı, yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Ekaterina Alexandrova, Vera Zvonoreva, Vitalia Diatchenko gibi turun söz sahibi raketlerinin mücadele vereceği organizasyon, WTA sıralamasında ilk 200 raket arasında bulunan tam 11 tenisçiye ev sahipliği yapacak.

 

5 Milli Sporcu şampiyonluk için mücadele edecek

 

60 bin dolar para ödüllü organizasyonda, geçtiğimiz yıl teklerde şampiyonluk yaşayan Başak Eraydın ve çiftlerde zafere ulaşan İpek Soylu’nun yanı sıra bu yıl Ayla Aksu da doğrudan ana tabloda mücadele edecek. Ana tablodaki üç temsilcimizin yanı sıra, Pemra Özgen ve Berfu Cengiz’in de elemelerde korta çıkmasıyla birlikte organizasyonda toplam beş milli raket şampiyonluk için mücadele edecek.

 

Turnuvaya Türkiye’nin yanı sıra; Slovenya, Rusya, Slovakya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İspanya, Uzbekistan, İngiltere, Fransa, Ukranya, Sırbistan, İtalya, Gürcistan, Avustralya, Romanya, Macaristan, İsrail, İsveç, Belarus, Hırvatistan ve Polonya’dan sporcular katılıyor.

 

Tüm müsabakalar ücretsiz izlenebilecek

 

Turnuvada eleme tablo, ana tablo, çiftler ve final olmak üzere toplam 74 müsabaka yapılacak. Turnuvaya başvuru yapan ve dünya sıralamasında en yüksek puana sahip sporcular doğrudan ana tablo müsabakalarına katılacaklar. Tüm müsabakalar ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

Lale Festivali kapsamında ayrıca plaj futbolu turnuvası düzenlenecek. 24 Nisan-29 Nisan tarihleri arasında İBB Orhangazi Şehir Parkı’nda düzenlenecek turnuva, İstanbul’daki üniversiteler arasında yapılacak.