- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Üçüncü Dalga Yaşam Alanı Ayrılıkçeşme’de hayata geçti

Üçüncü dalga akımının sadece kahve akımı değil bir yaşam biçimi olduğunun yapılan araştırma geliştirme çalışmaları ile de desteklenmesiyle ortaya çıkan Koperatiff , ortak üretim alanı sloganıyla 21.01.2018 günü Ayrılıkçeşme’de hayata geçti.

Üç faaliyet alanı üzerine kurulmuş olan Koperatiff; sosyalleşme alanı, ortak çalışma
alanı ve 360 derece iletişim ajansı faaliyetlerini sürdürecektir. Günümüz hızlı yaşamında ulaşımın öneminin farkındalığı ile Marmaray, Metro, Otobüs, Metrobüs, Dolmuş,Avrasya Tüneli gibi tüm ulaşım seçeneklerini yakınlığı ile bir çok ortak çalışma alanından ayrılmasının yanında hizmetleri içerisinde toplantı odası, yiyecek – içecek servislerinin de ek maliyet alınmadan verilmesiyle diğer çalışma alanlarından ayrılmaktadır.

Avukatlardan yeni bir çalışma yaklaşımı
Bağımsız ve freelance avukatlar tek bir çatı altında toplanarak yeni bir avukat
platformu Collegal’ı oluşturdu. Müvekkillerinin farklı ihtiyaçlarını tek bir çatı altında ulaşarak zaman ve maliyetten yapılacak kazanımlar ile esnek çalışma ilkeleriyle yeni bir hukuk yaklaşımını hedefleyerek Koperatiff’de hayata geçmeye başladı.. Benzer örneklerin yurtdışında görülmesinin yanında ülkemizde ilk olarak hayata geçecek bu yaklaşım ile özellikle ticari sorunlarda hukuki tecrübenin yanında zamandan da kazanç sağlanması hedeflenmektedir

Özel gereksinimli bireylerden gönülden destekten Özel gereksinimli( zihinsel engel , otizim, down sendromu ) bireylere lise düzeyinde  mesleki eğitim veren Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin hazırlamış olduğu yiyecek içecek hizmetleri atölyesi, seramik atölyesi ve el sanatları- matbaa atölyesi
ürünleri ile Koperatiff’in açılışında yer alarak hem özel gereksinimli bireylere destek için çalıştılar hem Koperatiff’e gönülden desteğini gösterdi.
İzmir’den çıkan Kahve Pijaması’nın İstanbul’daki ilk durağı
‘’ Yünlerin verdiği sıcaklığı hepimiz biliriz, büyükannelerimizin ördüğü bir patikle bir battaniye ile ısınmışızdır çoğu kez. Hem örgü samimidir, hediye edersiniz küçük bir şey olsa bile el emeği olduğundan değerli hissettir.’’ Düşüncesinden yola çıkarak günümüz ihtiyaçlarına uyarlanarak Kahve Pijamaları, İzmir’den kadın girişimciliğin bir örneği olarak çıkarak tüketicilerle buluşmuştu ve İstanbul’daki ilk tüketicilerin karşısına çıkması ise Koperatiff’in açılışında gerçekleşti.