- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Köfte Kozyatağı Sosyetik Köfte Ekmek’te yenir

Köfteyi sevmeyen  yoktur diye düşünüyorum. Köftenin ana vatanının Balkanlar olduğunu  biliyor muydunuz ?  Balkanlar ‘da Hangi köfte derseniz Kosova Köftesi  ilk  aklıma gelen . Türkiye ‘ de ise Diyarbakır ‘ dan tutunda  Elazığ , Urfa ‘ya ait   yöresel  köfteleri   meşhur. Tabi bu köftelerin yapımları da   o kadar  kolay değil. Hepsinin  püf noktası ise  iyi yoğrulması .Bu kadar  köfte çeşidi var iken,   bu köfte  yapımının  farklı design  ve sunumla   müşteriye hizmet edilmesi gerekli   diye düşünüyorum.  İşte  bu düşünce doğrultusunda, geçen gün  İstanbul Anadolu yakasında   3 sene önce açılan  bir  köfte  diyarına davetliydim .Köfte Diyarı diyorum. Çünkü  mekanda 21 çeşit köfte yapılmakta.Bir kişinin sevdiği işi yaptığı ,  ilk konuşmada anlaşılır ya ,  21 çeşit köftelerin  yapımını anlatırken  ,mekan sahibi Levent bey’in gözlerinin  içinin güldüğünü  görmek inanılmaz bir olay diyebilirim.

Levent bey bu  Sosyetik Köfte Ekmek  mekanı hakkında bizlere   bilgi verirken , Sosyetik Köfte Ekmek  mekanını  ilgisinden  ötürü  açtığını  ve  ayrıca alaylı olduğunu belirtti. Alaylı  alaysız farketmez diyerek  , bizim için   önemli olan  yemeğin lezzetli olmasıdır . Bu mekanda  köftelerin lezzetine  doyamayacağız  kesin.

Bize ikram edilen   Sosyetik Köfte çeşitlerini  hakkında küçük bir bilgi   vermek   istiyorum.

Fıstıklı  Köfte

 Kaşarlı Köfte

Sade Köfte

Köfteli Pizza

Köfteli İskender

Mantı Köfte  

Sebzeli Köfte

O kadar  çeşit vardı ki , hangisini yiyeceğinizi  karıştırıyorsunuz. Benim favorim   Köfteli Pizza ve Köfteli İskender oldu. Köfte hariç  çok  lezzetli tatlıları da mevcut .Ayrıca Kahve ikramlarına da  bayıldım.

Köfte severler bu güzel  lezzetleri  tatmak için ,   bence bu mekanı    kaçırmayın derim.

Sevgiler

Arzu Batur Yalçınkaya

Lezzet Tramvayı  [1]

SOSYETİK  KÖFTE EKMEK 

Adres bilgileri
Bayar Cad. Şakacı Sok. No:14/A
Kozyatağı – Kadıköy
İSTANBUL
Telefon: 0216 386 30 51