- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Sualtında Özgürlük Projesi Başlıyor

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2014 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği Sualtında Özgürlük Projesi, 6 Mayıs Çarşamba günü Ataköy Sutopu Federasyonu Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşecek saat 17.00’de 20 ortopedik engelli katılımcının gerçekleştireceği sualtı dalışı ile başlıyor.

Omurilik Felçlileri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (OFSKD) koordinatörlüğünde ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ortaklığında gerçekleşecek proje 15 Nisan – 15 Temmuz tarihlerinde İstanbul ve Bodrum’da gerçekleştirilecek etkinliklerle 18-29 yaş arasındaki 20 ortopedik engelli gence su altı dalışı ve su altı fotoğrafçılığı eğitimleri sunularak bilgi, beceri, yaratıcılık ve girişimcilik kapasitelerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Engelli insanların rehabilitasyon ve fizyoterapi metotlarını tamamlayıcı bir tedavi olarak giderek daha yaygın kullanılmakta olan spor aktivitelerinden birisi de dalış sporudur. Bu anlamda su sporları günlük yaşamında sayısız engelle karşılaşan ve bu engellerin yaşattığı stresle beraber yaşamak zorunda olan engelli kişilere özlemini duyduğu özgür bir atmosferi oluşturmaktadır.

Proje kapsamında profesyonel su altı dalış eğitmenleri eşliğinde 20 ortopedik engelli katılımcının gerçekleştireceği su altı dalışı etkinliğinde siz değerli basın mensubu dostlarımızı görmeyi arzu ederiz.