- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

“Anaokulunda Rehberlik” Atölyesi

Beynin temel nörolojik gelişimi ve kişilik yapısı 6 yaşa kadar büyük ölçüde tamamlandığından okul öncesi dönemin sağlıklı ve doğru değerlendirilmesi çok önemlidir. 
Günümüzde pek çok çocuğun anaokulu yaşantısı tuvalet eğitimini tamamlayıp, kendini ifade etmeye başladığı 3 yaşında başlamaktadır.
Anaokulu; çocukların akademik yönlerinin yanı sıra sosyal gelişimleri, dil ve ifade becerileri, fiziksel becerileri, sanatsal yönleri ve yaratıcılıklarını geliştirmek için en önemli zeminlerden biridir. Anaokulu rehberlik çalışmalarının amacı çocukların bireysel özelliklerini tanımak, ihtiyaç duyulan alanlarda onları desteklemektir. Çocukların mutlu, kendileri ile barışık, bağımsız karar verebilen, sağlıklı ve dengeli bireyler olmalarını desteklemede okul rehberliğinin payı büyüktür.
“ANAOKULUNDA REHBERLİK” atölyesinde, anaokulu bünyesindeki rehberlik servislerinin görevleri ve işleyiş metotlarının yanı sıra, rehberlik uzmanlarının çocuklarla ve aileleriyle yapabileceği psikolojik çalışmaların içeriğine de yer verilecektir. Atölye, bu kritik yaş dönemiyle çalışmayı düşünen ruh sağlığı öğrencileri ve uzmanları için mesleki oryantasyonu hedeflemektedir.
İÇERİK:
TARİH:   19 Nisan 2015 Pazar
SAAT:     1. Oturum: 10.00-12.30    ARA (öğle yemeği)    2. Oturum: 13.30-16.30
YER: ÇINAR PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ
Bağdat Caddesi Zümrüt Apt. 148/7 Feneryolu-Kadıköy Tel: 0216 330 94 98- 0535 310 44 25