- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

GENÇLER KONUŞTU, BAŞKAN DİNLEDİ

Başkan Ali Kılıç, Maltepeli gençlere M’Expo’yu anlattı..

 

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepeli gençlerle bir araya geldi. Gençlere M’Expo projesi başta olmak üzere belediyenin önemli projelerini anlatan Kılıç, “Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projesi için imza kampanyası başlattık. Maltepe’deki işsizliğe çare olacak bu projeyi siz gençlerin sahiplenmesini oldukça önemsiyorum. Siz arkamızda olduğunuz sürece, örgütlü toplum arkamızda olduğu sürece hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır” dedi.

 

“Gençler Konuşuyor, Başkan Dinliyor” adı altında düzenlenen toplantıya, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanısıra, CHP Maltepe Gençlik Kolları Başkanı Ali Can Yiğit, CHP Maltepe Gençlik Kolları üyeleri ve ilçedeki sivil toplum kuruluşlarında çalışan gençler katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Kılıç, “Gençlerin eleştiri, öneri ve talepleri her zaman benim için önemli. Bunu her fırsatta dile getirdim. Bu toplantıları geleneksel hale getirerek, 3 ayda bir tekrarlamalıyız. Ben Ali Kılıç olarak, örgütlü gençliğin karşısında hiçbir gücün duramayacağını çok iyi biliyorum. Gençler arasında hiç kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hizmet vermeye çalışıyorum. Ben gençliğin, belediye başkanı da olsa hiçbir kimseye biat etmemesi gerektiği inancındayım. Siz de bu şiarla hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan her kapıya gitmelisiniz” dedi.

 

“M’EXPO GENÇLERİN ELLERİNDE YÜKSELECEK”

 

Maltepe’deki en önemli sorunun işsizlik olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kılıç, “Bu sorunu kökünden çözebilmek için sizler adına M’Expo projesini gerçekleştirmek istiyoruz. Bu proje, işsizliği engelleyecek. Binlerce insanımızın iş bulmasına olanak sağlayacak. M’Expo, 200 bin metrekare kapalı fuar alanı başta olmak üzere, kongre ve golf sahalarını da içeren yaşam merkezini bünyesinde barındıracak. Türkiye ekonomisi başta olmak üzere, İstanbul ve Maltepe ekonomisine de ciddi bir katkı sunacak. Bu projede siz Maltepelilerin, siz gençlerin ellerinde yükselecek. Sizlerin destek vermesini bekliyoruz. Bu proje için imza kampanyası düzenliyoruz. Hedefimiz 500 bin imza. Ayrıca seçimler de yaklaşıyor. Biz diyeceğiz ki; ‘M’Expo’ya destek yoksa oy da yok. Yaklaşık 900 milyon avroya mal olacak bu proje için gerekli her şey, finansman dahil hallettik. Artık geriye siyasi irade kalıyor. Bu proje, bir Maltepe, bir Türkiye projesi olacak” diye konuştu.

 

ÇEVRECİ FUAR

 

Fuar alanının Türkiye için birçok ilki de içinde barındırdığını söyleyen Kılıç, sözlerine şöyle devam etti. “Bu fuar, Maltepe’nin yeşil ve mavisini yok etmeyecek, bölgenin ilk ve tek yeşil fuar alanı olacak. Projenin en dikkat çeken özelliğiyse, çevreci şekilde inşa edilecek olması. Fuarın yapımında güneş enerjisi ile aydınlatma ve çevreyle uyumlu inşaat malzemeleri kullanılacak. Ayrıca merkezde, fuar ve ticari alanların dışında, sosyal, kültürel ve sportif etkinlik alanları, gezi parkurları, kültür-sanat etkinliklerinin yapılacağı alanlar da olacak. Yine projede yağmur suyunda azami şekilde faydalanacağız. Bunun için yer altına ciddi bir yatırım yapacağız. Bu golf sahasının sulanması da, yağmur suyuyla yapılacak. Dolayısıyla M’Expo’nun çevreye asla bir zararı olmayacak.”

 

GENÇLERE YAZ KAMPI MÜJDESİ

 

Belediyenin taziye ve sağlık ekipleri ile uyuşturucu merkezi projesi, işsizlik ve sokak hayvanlarıyla ilgili yaptığı çalışmalardan da bahseden Kılıç, gençlere müjde vererek bir yaz kampı düzenlemek için kolları sıvadıklarını sözlerine ekledi.