- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Trabzon Çaykara Derneği’nde çocuk tiyatrosu sahnelendi

Kartal Belediyesi yapmış olduğu sanatsal ve kültürel faaliyetlere devam ediyor. Kartal Belediyesi’ne ait bütün alanları kültürel faaliyetler için kullanan Kartal Belediyesi derneklerle bir araya gelip ortak etkinlik düzenliyor.

 

Kartal Topselvi Mahallesi Trabzon Çaykaralılar Derneği’nde “Kavuklunun Oğlu” adlı çocuk oyununu izleyen çocuklar keyifli anlar yaşadı. Tiyatroyla tanışan çocuklar oyundan sonra Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer’e tiyatro için teşekkür etti. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Trabzon Çaykaralılar Derneği Başkanı Adem Yıldız, Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar ve tiyatro oyununu izleyen çocuklara eşlik ettiler.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Trabzon Çaykara Derneği Başkanı Adem Yıldız’a derneğin işbirliği için teşekkür etti. Yapılan çalışmaların devamının geleceğini söyleyen Gürer, “Bizler çocukların doğru ve güzel olana ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz.  Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz kadın ve çocuklarımız için her olanağın kullanılmasını istiyor.

 

Kadınlarımız ve çocuklarımız için uyguladığımız projelerde gerek sosyal yaşamda sorunları, gerekse onların meslek öğrenmelerini önemsiyoruz. Ayrıca kültür ve sanat etkinlikleri ile onların buluşmasını sağlıyoruz. Kartal Belediyesi olarak Kartal’da bulunan derneklerimizle de yakın işbirliğimiz var. Çaykara Derneği salonları uygun olunca burada da etkinlikler yapmaya başladık. 230 proje ile Kartal dönüşümünü sağlayan Kartal Belediyesi kültür ve sanat konusunu da ayrıca önemsiyor.  Her ay dernekte farklı etkinliklerde yapacağız. Paneller de düzenleyeceğiz. Kartal Belediyesi olarak birçok ilke imza attık ve çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” diyerek çocuklarını tiyatroya getiren ailelere teşekkür etti.

 

Trabzon Çaykara Derneği Başkanı Adem Yıldız,  Kartal Belediyesi’nin etkinliğine teşekkür etti ve benzer işbirliğinin devam edeceğini de belirtti. Yunus, Topselvi ve Yalı Mahalleri’nde oturmakta olan çok sayıda çocuk tiyatro oyununu izlemeye katıldı. Dernek Başkanı Adem Yıldız, Kartal Belediyesi’ne bu faaliyetler adına çok teşekkür etti.