- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

İstanbul, Türkiye’nin oylarıyla ‘Monopoly Dünya Şehirleri’ arasında

En sevilen kutu oyunlarından Monopoly’nin yeni versiyonu
Monopoly Dünya Şehirleri’nde yer alacak 22 şehir belirlendi. 80 şehrin aday gösterildiği oylamada İstanbul 5. sırada yer alarak büyük başarı gösterdi.

 

Yeni Monopoly Dünya Şehirleri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu sonbaharında oyun severlerle buluşacak.

 

182 ülkeden 4 milyon oyun kullanıldığı ‘Monopoly Dünya Şehirleri’ oylaması tamamlandı.

 

 

13 4 Mart tarihleri arasında BuzzFeed işbirliğiyle internet üzerinden yapılan oylamada, 80 aday şehir arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Oylama sonunda en fazla oyu alan 20 şehir, tüm dünyada satışa sunulacak Monopoly Dünya Şehirleri oyununda yer almaya hak kazandı. Oyuna dahil olacak son 2 yer ise 3-9 Mart tarihlerindeki Joker Haftası’nda belirlendi.

 

Oylamada en çok oyu alan şehir Peru’nun başkenti Lima oldu. İstanbul ise oylamada ilk 5 şehrin arasına girerek oyun alanındaki en değerli yerlerden biri olan yeşil renkli hanede yerini aldı. Monopoly Dünya Şehirleri oyun alanına girmeyi başaran şehirler; Lima, Hong Kong, Riga, Lizbon, İstanbul, Varşova, Mexico City, Santiago, Belfast, Atina, Belgrad, Belfast, Atina, Londra, Moskova, Tokyo, New York, Amsterdam, Sidney, Queenstown, Cape Town, Taipei, Giethoorn ve Madrid olarak sıralandı.

 

Türkiye’nin tanıtımı açısından da önem taşıyan yeni Monopoly Dünya Şehirleri oyunu bu sonbahar satışa sunulacak. Oyunda diğer versiyonlardan farklı olarak piyonlar, şehirlerin ikonik simgeleri olacak.