- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

ASTORIA AVM’DA MÜZİK VE DANS RÜZGARI

Avrupa’nın en yüksek ikiz atriyumları olarak geliştirilen Kempinski Residence’da yer alan ve ziyaretçilerini yepyeni “living, shopping, meeting” konseptiyle karşılayan Astoria AVM, sekizinci yılına büyük sürprizlerle girdi.

 

Çok sayıda çalışan ve ofisleriyle iş dünyasının merkezi haline gelen Levent-Mecidiyeköy hattının tam ortasında yer alan Astoria AVM, öğle aralarını çok daha eğlenceli hale dönüştürüyor.

 

ASTORIA’DA DANS VE MÜZİK…

 

Astoria AVM’de artık her Salı ve Perşembe günleri saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında müzik ve dans rüzgarı esiyor. Özellikle çalışanların öğle vakitlerini değerlendirmek için mükemmel bir alternatif sunan Astoria, Latin dans gösterileriyle ofise dönmeden önceki eğlencenin “buluşma noktası” oluyor.

 

Etkinlik alanında isteyenler özel dans performanslarını izleyerek hayli keyifli anlar geçiriyor. Dansa meraklı olanlar ise, profesyonel dansçılarla birlikte yeteneklerini sergileyip hem eğleniyor hem de ofisine mutlu bir şekilde dönebiliyor.

 

Astoria AVM’de müzik etkinlikleri sadece Latin danslarıyla da sınırlı değil. Etkinlik alanında Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 12:00 ve 14:00; Salı ve Perşembe akşamları ise 17:30 ve 19:30 saatleri arasında gerçekleştirilen canlı müzik dinletileri de yine Astoria ziyaretçilerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

 

ASTORIA YENİLENDİ

 

Astoria sekizinci yılına yepyeni bir yüzle girdi. Bölgenin en büyük spor merkezini içinde bulunduran Astoria toplamda 6.500 metrekare yeme-içme alanına sahip olup, aralarında dünya mutfaklarından seçme restoranların da olduğu 24 farklı lezzet durağı ile hizmet veriyor.

 

Ayrıca, ücretsiz Wi-Fi alanları ve şarj noktaları oluşturarak ziyaretçilerimizin yüzde 80’ini oluşturan iş çevresinin esas ihtiyaçlarına cevap veriyor.

 

Astaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Aşcı, Astoria’nın yenilenen yüzüyle bölgenin yıldızı haline geldiğini söyledi:

 

“Ziyaretçilerimizin beklentilerini saptamak için birçok araştırma yaptık. İş merkezleri, uluslararası şirketler, bankalar ve genel müdürlüklerin bulunduğu bölgede çalışan 50 bin kişinin sosyalleşebileceği alanlara da ihtiyaç olduğunu gördük.

 

Astoria AVM getirdiği yeniliklerle bölgedeki iş dünyası için bir ilişki geliştirme ve sosyalleşme noktası haline dönüştü. Astoria alışveriş merkezini ’living, shopping, meeting’ anlayışıyla iş yaşamının gerçek ihtiyaçlarına cevap verebilen bir ‘buluşma noktası’ oldu.”

 

TREND MARKALAR ASTORIA’DA

 

Astoria Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Ümit Teoman ise çalışanların kısıtlı vakitlerini en verimli şekilde kullanabilecekleri alışveriş, yeme-içme, spor ve sosyal yaşam imkanlarının Astoria AVM’de yepyeni bir görünüme kavuştuğunu vurguladı:

 

“Astoria AVM, merkezi konumu ve geniş marka karmasının yanı sıra kendine özgü atmosferiyle İstanbul’un uğrak yerlerinden biri olmayı sürdürüyor.

 

Titizlikle hazırlanan bir dizi yenileme çalışmasından geçen AVM’de tüm katlar yenilendi. Yeme-içme katı en alta alındı. Trend markalar Astoria ile buluştu.

 

Müzik dinletileri, dans ve bir dizi konser etkinlikleriyle Astoria ziyaretçilerine, alışveriş ve yemeğin yanı sıra keyifli vakit geçirebilecekleri eğlenceli bir ortam yarattı.”

 

Astoria AVM’nin girişinde hemen sol tarafta Big Chefs sağ tarafta ise Midpoint yeni açılan restoranlarıyla hizmet veriyor.

 

Yine giriş katında hediyelik eşya, aksesuar ve tekstil markaları ile geniş teraslara sahip kafeler bulunuyor. Kempinski Residences AVM A ve B Kule girişlerinin olduğu -1. katta ise moda ve tasarım markaları ile Migros ve Vatan Bilgisayar yer alıyor.

 

Farklı damak zevklerine hitap eden yeme-içme mekanları, Jatomi Fitness ve ATM’ler ise AVM’nin -2. Katında bulunuyor. AVM’nin hizmet katı olan -3. Katta ise terzi, kuaför, lostra, güzellik merkezi, seyahat acentesi, çiçekçi ve oto yıkama faaliyet gösteriyor.

 

ASTAŞ HOLDİNG HAKKINDA

Vedat Aşcı tarafından 1980 yılında Almanya’da endüstriyel tekstil makineleri ticareti yapmak üzere kurulan Astaş, devam eden tekstil makineleri faaliyetlerinin yanı sıra dünyanın en iyi markaları ve tasarımcıları ile Türk gayrimenkul sektöründe markalı ve uluslararası projeler geliştirerek alanında lider ve öncü konuma gelmiştir.

 

Astaş Holding önde gelen uluslararası mimar, tasarımcı ve lüks otel işletme markalarının bilgi ve tecrübelerini bir araya getirip işbirliği yaparak ayrıcalıklı konumlarda sofistike projeler geliştirmektedir.

 

2005 yılında Kempinski Residences Astoria ve Alışveriş Merkezi, 2008 yılında Bellevue Residences Managed by Kempinski projelerini hizmete açan Astaş Holding, 2010 yılında inşaatına başladığı Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski projesini 2012 yılında hizmete açtı. Astaş Holding, Mandarin Oriental, Bodrum ve The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum projesine 2010 yılında arazinin satın alınması ile başladı.

 

Dünyaca ünlü ödüllü mimarların tasarımları arasından en iyileri seçilerek hayata geçirilen proje 2014 yazında hizmete açıldı. Astaş Holding’in son projesi, Kuruçeşme’de İstanbul Boğazı’nın en güzel lokasyonunda konumlanacak olan Mandarin Otel Bosphorus İstanbul’un ise 2017yılında tamamlanması öngörülüyor.

 

Astaş Holding 2014’de, Doğuş Holding ile birlikte Güvercinlik Bodrum’da, içinde lüks bir resort oteli, tatil evleri, iki tane her biri 18 delikli championship ve golf sahaları ve ayrıca bir spor akademisinin yer alacağı VitaPark projesinin çalışmalarını başlattı. Projenin 2017’de tamamlanması öngörülüyor.

 

Astaş Holding, inşaat ve tekstil makineleri sektöründe doğrudan 3.500 kişiye dolaylı olarak da 10.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Holding bu güne kadar 1,5 milyar dolarlık proje hayata geçirmiştir. Gelecekte de markalı ve lüks rezidans, ofis, otel ve niş gayrimenkul yatırımlarıyla sofistike beklentileri olanlara hitap etmeye devam edecek olan Astaş Holding, önümüzdeki beş yıl içerisinde özellikle İstanbul olmak üzere üç milyar ABD doları tutarında proje geliştirerek Türk ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.