- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

BÖYÜKTAŞ:YARIŞTA BENDE VARIM

İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığı için Ankara’da resmi başvurusunu yapan Gülseren Büyüktaş, seçim çalışmalarına hızla devam ediyor. 
Geçen dönem ki beş yılda Kartal Belediye Başkan yardımcılığı görevini başarıyla yerine getiren Böyüktaş Mücadeleme Meclisde devam edeceğim diyerek seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 CHP Pendik İlçesi Dayanışma Gecesine,CHP Tuzla İlçe Kadın Kollarının “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla düzenlemiş olduğu dayanışma etkinliğine, CHP Maltepe İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu geceye katılarak çıktığımız bu yolda bizde varız demek adına partililerimizle buluştuk.
MÜCADELEME DEVAM EDECEĞİM

 

Büyüktaş yaptığı açıklamalarda : “Bildiğiniz üzere 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimlerde bende mensubu bulunduğum CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayıyım. Biliyorsunuz ki geçmiş dönemlerde ve gelecekte de ülkemizin demokratikliği, rejimi açısından oldukça sancılı bir süreç geçiriyoruz. Ben hayatım boyunca hep mücadele ettim, bundan sonrada bu mücadeleme devam edeceğim. Benim mücadelem şimdiye kadar hep sivil toplum kuruluşlarındaydı. Çünkü o sivil toplum kuruluşlarında görev aldığımda insanların dini, dili, rengi, ırkı fark etmeksizin çalıştık. Ama şimdi içinde bulunduğumuz ortamda bir bakıyorsunuz ki insanların ötekileştirildiği ayrışımların oluştuğu düzen var. Bu düzene’ de artık özellikle duyarlı insanların bir dur demesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden de Haziran ayındaki seçimlerde bu ülkede yaşayan bir fert olarak, duyarlı bir insan olarak, kendimi mecliste mücadele edebilecek bir birikim ve deneyime sahip biri olarak gördüğüm için insanların bana verdiği yetki ile de onları temsil edebileceğimi düşünüyorum. “ ifadede sini kullandı.

 

ELEME YAPILACAK

 

Deneyimli siyasetçi ve belediyeci Büyüktaş, ”Biliyorsunuz partim bir önseçim kararı aldı. Önseçim kararında da mevcut olan aday adaylarının başvurusu üzerine bir eleme yapılacak. Bu eleme sonucunda da 31 kişilik İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı demokratik ortamda yarışacak ve bende bu yarışta olmak istiyorum.” Diye konuştu.

 

 

YARIŞTA BENDE VARIM

“Tek kurtuluşun Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti olduğunu bildiğim için adayım”

Kadına uygulanan şiddet ve kadın cinayetlerinin son bulması gereken bir sorun olduğunun altını çizen Büyüktaş, “Ülkede kadın cinayetleri ve şiddete uğrayan kadınların arttığı bu son dönemde, kadın olarak uğradığımız bu şiddete karşı çıkmak amacıyla aday oluyorum. Çünkü her şey eğitimden ve bireylerin bu konuya bakış açısından geçtiğini düşünüyorum. Bu yüzden bu seçimlerde adayım ve 1 Mart’ta CHP Kartal İlçe binasında saat 17.00’de aday adaylığımla ilgili bir resmi açıklama yapacağım.” Hatırlatması yaptı.
YEREL BASIN BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

 

Yerel basının kendisi için çok önemli olduğuna vurgu yapan Cumhuriyet Halk Partisi 1. Bölge Milletvekili ADAY ADAYI Gülseren Sude Büyüktaş, “Yarışa bazı özel sebeplerden dolayı geç başladım. 2011 seçimlerinde de düşünüyordum fakat yerelde çalıştığım için bunu biraz erteledim. Bu düşüncelerimi çok az kişiyle paylaşmıştım. Siz yerel basın mensupları ile bunu şimdi paylaşıyorum çünkü birçoğunuzun haberi yoktu. Bana da bu yüzden gönül kırgınlıklarınız olmuştu. Ama benim için geçmiş 5 yıllık süreçte, özellikle yanımda olan yerel basındaki arkadaşlarım bana çok büyük feyz verdiler. Yerel basın benim için çok önemli çünkü medya gücü insanlarda 4’üncü kuvvettir.

 


Bende tabi yerel medya gücünün önemini de bildiğim için bunu sizlerle her şeyden önce paylaşmak istedim.” Yorumunu yaptı.
Büyüktaş, bölge insanını yakından tanıdığını ve bölgenin sorunlarını da bildiğini sözlerine ekledi.

Böyüktaş’a gerek partililerinden ,gerekse vatandaşlardan büyük bir destek olduğuda gözlerden kaçmadı. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyoruz…