- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Vahide Perçin Yönetti Öğrencileri Oynadı

Akademi 35 Buçuk öğrencileri okul bünyesinde kurulan tiyatro grubu Vardiya Oyuncuları, Rus Pyotr Gladilin’in yazdığı, Hüseyin Mevsim’in çevirdiği “ÖTEKİ İNSAN” oyununun prömiyerini yaptı

Türkiye’de ilk defa sahnelenen oyunda, sevmeyi, nefret etmeyi, gülmeyi, ağlamayı kısacası yaşamayı unutmuş; bir kadın ve bir erkeğin hikayesi anlatıyor. Vahide Perçin’in yönettiği oyunda; dizilerin tanınan oyuncularından Akademi 35Buçuk mezunları Makbule Meyzinoğlu ve Görkem Mertsöz rol alıyor.

Deneyimli eğitimci kadrosuyla öğrencilere oyunculuk, diksiyon, seslendirme, şan, dans ve kamera oyunculuğuna yönelik dersler sunan Akademi 35Buçuk, oyunculuk çıtasını da yükseltiyor. Absürd Komedi tarzında olan oyun sezonun dikkat çeken yapımları arasında gösteriliyor.

ÖTEKİ İNSAN Her Cuma ve Cumartesi Saat:20.00’de, “Vardiya Oyuncuları” adıyla Akademi 35Buçuk’un oda tiyatrosuna çevirdiği atölyesinde seyirciyle buluşuyor.

Vardiya Oyuncuları geçtiğimiz sezon Civan Canova’nın yazıp yönettiği Altan Gördüm’e birçok ödül adaylığı getiren Kızılötesi Aydınlık oyunuyla seyirciyle buluşmuştu.