- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Goody Çocuk Tiyatrosu, Caddebostan Kültür Merkezi Yarıyıl Çocuk Şenliği’ne katılıyor

Goody kedi – köpek mamaları markasının çocuklarda hayvan sevgisini geliştirmek amacıyla projelendirdiği Goody Çocuk Tiyatrosu “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı müzikli çocuk oyunu Caddebostan Kültür Merkezi Yarıyıl Çocuk Şenliği kapsamında 26 Ocak 2015, Pazartesi günü miniklerle buluşuyor. 
 
Şimdiye kadar 25.000’den fazla ilkokul öğrencisine hayvan sevgisinin önemini anlatan Goody kedi – köpek mamalarının kurduğu Goody Çocuk Tiyatrosu, çocukların sömestr tatili coşkusunu artırmaya hazırlanıyor.
 
Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen Caddebostan Kültür Merkezi “Yarıyıl Çocuk Şenliği”nde minik izleyicilerle buluşacak Goody Çocuk Tiyatrosu, tüm çocukları hem eğlendirici hem de bilgilendirici tiyatro gösterisine davet ediyor.
 
26 Ocak 2015, Pazartesi günü saat: 16.00’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) sahne alacak Goody Çocuk Tiyatrosu, çocuklara dünyayı paylaştığımız hayvanlarla dost olmanın önemini anlatıyor.
 
Bir ev köpeği ile bir sokak kedisinin dostluğunu konu alan “Bir Dostluk Hikâyesi”, La Fontaine eserlerine de atıfta bulunuyor. Ömür Gedik, Tuna Arman, Reyhan Karaca ve Yavuz Seçkin gibi hayvan haklarına duyarlı sanatçılar da fabllardaki karga, öküz, kurbağa ve tilki gibi karakterleri canlandırarak oyuna destek veriyor.
“Bir Dostluk Hikâyesi” son iki yılda 40’a yakın eğitim kurumunda ve sayısız kültür merkezinde sahnelendi.