- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Eğitim-Bir-Sen’den Yöneticilere eğitim

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube Sultanbeyli, Kartal, Maltepe ve Adalar Temsilciliği, yeni atanan okul müdürlerine eğitim düzenledi. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan programa yöneticiler yoğun ilgi gösterdi.

 
Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube’ye bağlı Sultanbeyli, Kartal, Maltepe ve Adalar Temsilciliklerinin yöneticiler için düzenlediği program göz doldurdu. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube müdürlerinin yanı sıra çok sayıda okul müdürü katıldı. Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanları, Fatih Baydar, Tuncay Oruç ve Ramazan Esmen’in selamlama konuşması yaptığı programda 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz geniş bir değerlendirme yaptı. Yöneticilerin gelecek vizyonlarının ne olması gerektiği üzerine vurgular yapan Yavuz, yeni dönemde yeni yöneticilere çok güvendiğini ve geleceği hep beraber şekillendireceklerini ifade etti.

 
Okul müdürlerinin yeni göreve başlamaları nedeniyle okul yönetimi konusunda yapması gerekenlerin ele alındığı programda, “Protokol Kuralları, okul devir teslim işlemlerinde yapılması gerekenler ve yönetici vizyonu” başlıkları altında alanlarında tecrübeli yöneticiler sunumlar gerçekleştirdi. Programın oldukça verimli geçtiğini ifade eden okul müdürleri Eğitim-Bir-Sen yetkililerine emeklerinden dolayı şükranlarını ifade etti.