- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Esnaf şikayet etti, belediye kolları sıvadı

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın, “Ali Başkan Maltepelileri dinliyor” sloganıyla 10 günde, 18 mahallede gerçekleştirdiği halk buluşmalarında, vatandaşların şikayet ettiği konuların çözümü için belediye ekipleri ve müdürlükler, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. 

 

 

 

Bu çalışmalar kapsamında, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ekber Asker ve Maltepe Belediyesi Zabıta Müdürü Aptullah Gezer, Küçükyalı Mahallesi’ndeki Mektep Caddesi esnafıyla bir araya geldi.  Maltepe Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Salonları’nda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Yardımcısı Asker, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın, ekibiyle birlikte geçtiğimiz günlerde ilçelerindeki 18 mahallede buluşma toplantıları gerçekleştirdiklerini anımsattı. Asker, Bu toplantılarda Mektep Caddesi’ndeki sorunlara ilişkin şikayetler aldıklarını ve bu sorunların çözümü için esnafla bir araya geldiklerini söyledi.

 

 

 

“KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYORUZ”

 

 

Maltepe halkı ve esnafı arasında köprü vazifesi gördüklerini ifade eden Asker, “Bugün burada  hep beraber sorunlara nasıl çözüm buluruz bunu konuşacağız. Maltepe’de hep beraber yaşıyoruz. Kırmadan, dökmeden sorunları çözeriz. Sizlerin de çözüm önerilerinizi almak istiyoruz. Kısa vadede çözülecek meseleleri hemen çözeriz. Uzun vadedeki sorunlara yönelik proje çalışmaları yaparız. Sizlerle bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz” dedi. Daha sonra söz alan Zabıta Müdürü Aptullah Gezer ise Mektep Caddesi’ndeki sorunları ve vatandaşlardan gelen şikayetleri hep birlikte sonlandıracaklarını kaydederek,  “Caddedeki dükkanlardaki işgallerle ilgili çizgi çalışmasını yapacağız. Parsel alanı dışına çıkanları uyaracağız. Ruhsat sorununu da, hep birlikte çözeceğiz” diye konuştu. Daha sonra söz alan Mektep Caddesi esnafı ise Maltepe Belediyesi’ne bu toplantıyı düzenledikleri için teşekkür ederek, sorunlarını ve çözüm önerilerini ilettiler.