- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

“Aydınlık Gelecek ve Gençler İçin Adalet” Projesinin Eğitim Seminerleri Tamamlandı

İstanbul Medeniyet Üniversitesinde düzenlenen “Aydınlık Gelecek ve Gençler İçin Adalet” Projesinin Eğitim Seminerleri Tamamlandı.Konuyla ilgili yayımlanan basın bildirisinde; gerekli açıklamalar yapıldı.

 

 

ÜSKÜDAR, KADIKÖY VE ÜMRANİYE İLÇELERİNDE
TOPLAM 2180 ÖĞRENCİYE EĞİTİMLER VERİLDİ

 

 

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Özkan’ın “Aydınlık Gelecek ve Gençler İçin Adalet” isimli projesinin Üsküdar, Kadıköy ve Ümraniye İlçelerinde eğitim seminerleri tamamlandı. 29, 30 Eylül ile 01 Ekim 2014 tarihlerinde 10 okulda toplam 2180 öğrenciye verilen eğitim seminerlerinde Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Erhan Eroğlu, Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü ile Kadıköy Büro Amirliği’nin polis eğitmenleriyle birlikte öğrencilere seminerler verdiler. Prof. Dr. Erhan Eroğlu; Başarılı İletişimin İlk Adımı: Anlamak, Bireysel Koçluk ve Gönüllülük konularında seminerler verirken, polis memurları da gençlerin sıkça başına gelen suçlar ile suçu engelleme konularında günlük yaşamdan örnekler vererek gençleri bilgilendirdiler.

 
Proje ile 14-18 yaş aralığındaki suç işlemiş gençlerin topluma kazandırılmasının hedeflendiğini söyleyen Proje Koordinatörü ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Özkan, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği İstanbul Medeniyet Üniversitesinin koordinatörlüğünü üstlendiği, Üsküdar Belediyesi ile Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğünün de katkı sağladığı “Aydınlık Gelecek ve Gençler İçin Adalet” isimli projeyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:
“İstanbul Medeniyet Üniversitesinin başrolde oynadığı “Aydınlık Gelecek ve Gençler İçin Adalet” isimli sosyal sorumluluk projesinin bir kolu olan eğitimlerle gençlerimizin eğitim seviyelerini, eğilimlerini ve alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak onları bilinçlendirmeyi ve topluma kazandırmayı arzu ediyoruz. Bu bilinçle hem bireysel hem de toplumsal yaralarımızı sarıp daha sağlıklı bir toplum modülüne kavuşmayı arzuluyoruz. Anadolu Yakası’nda üniversitemize yakın üç ilçe ile çalışmalarımıza başladık. İlerleyen günlerde de yine bu proje başlığı altında çeşitli çalışmalar yapmaya devam edeceğiz”.

 
Eğitimlerin proje ortakları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’yle yapılan toplantılar sonucunda gençlerin profillerine göre şekillendiğini de belirten Özkan, bu eğitimlerin sonrasında gençlerdeki değişimler ölçülecek ve buna göre çalışmaların hız kazanacağını söyleyerek konuşmasını noktaladı.

 
Eğitimlerin Verildiği Okullar Şu Şekildedir;
29 Eylül 2014 tarihinde Üsküdar’da Haydarpaşa Lisesi ile Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nde; 30 Eylül 2014 tarihinde Kadıköy’de Kadıköy İmam Hatip Lisesi, Şenesenevler Meslek Lisesi, İstanbul Kadıköy Lisesi ile Muhsin Adil Binal Lisesi’ne; 01 Ekim 2014 tarihinde ise Ümraniye’de Ümraniye Anadolu Lisesi, Ümraniye Teknik Endüstri Meslek Lisesi, Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Ümraniye Halide Edip Kız Meslek ve Teknik Lisesi’nde eğitimler düzenlendi.