- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Bakan Şimşek, kortta fırtına gibi

Çınar&Çınar Hukuk Bürosu tarafından düzenlenen ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Geleneksel Türkiye Tenis Turnuvası başladı

 
Çift erkeklerde yarışan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural, avukat rakipleri Hakan Çınar ve Argun Bozkurt’u 2-0 yenerek finale yükseldiler

 

 

Ankara – Çınar&Çınar Hukuk Bürosu tarafından düzenlenen ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Geleneksel Türkiye Tenis Turnuvası’na performansı ile göz dolduran Maliye Bakanı Mehmet Şimşek damga vurdu.

 

 

 

Organizatörlüğü MTL Organizasyon ve Türkiye’de Guinness rekorlarına imza atan Onur Tümer tarafından üstlenilen ve Norveç Büyükelçisi Janis Bjorn Kanavain’in ev sahipliğinde gerçekleşen turnuvada, çift erkeklerde yarışan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural avukat rakipleri Hakan Çınar ve Argun Bozkurt’u 2-0 yenerek finale yükseldiler.

 

 

Maç öncesinde sıkı bir idman yapan Bakan Şimşek, etkili servis atışlarıyla dikkati çekti. Yüksek tempoda oynanan maç sonucunda rakiplerini kolayca yenme başarısı gösteren Şimşek ve Tural, finale isimlerini yazdırmayı başardı.

 

 

 

Bakan Şimşek, rakiplerinin zayıf kaldığını belirterek, “ Beklenenden kolay ve güzel bir maç oldu. Federasyon Başkanı Tural, iyi bir performans gösterdi. Bir sonraki tura bakacağız” dedi.

 

 

Yoğun iş temposu nedeniyle düzenli spor yapamadığını belirten Şimşek, “Herhangi bir spor yapılsın da ne olursa olsun. Futbol, tenis, koşu, basketbol, voleybol. Önemli olan kaliteli ve sağlıklı bir hayat. Spor çok önemli. Tenise 3 yıl önce başladım. Henüz arzuladığım noktada değilim ama hiç olmazsa stres atabiliyoruz. Önemli olan da bu” diye konuştu.

 

 

 

Federasyon Başkanı Tural ise, “Sayın Bakanımız, net puanlar alınacak vuruşlar yaptı. Zaten bu tür düzeyde yapılan oyunlarda hata sayısını aza düşüren kazanıyor. Takım olarak da az hata yaptık. Bundan sonraki maçlara hazırlıklıyız” dedi.

 

 

 

Oldukça keyifli ve güzel bir organizasyona imza attıklarını belirten MTL Organizasyon Yetkilisi Berk Mertel ise, “Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek’in performansı gerçekten etkileyiciydi. Çok güzel ve centilmence bir maç oldu. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

 

 

20-21 Eylül’de final maçların oynanacağı turnuvada MTL Organizasyon’u temsilen yarışan Ali Taygan da Rusya Büyükelçiliği’ni yenerek bir üst tura yükseldi.