- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Çocuklar Doğum Günlerini Jurassic Land’de Kutluyor

Jurassic Land, ev sahipliği yaptığı dinozor temalı doğum günü partileri ile çocuklara keyifli anlar yaşatıyor…

 

Avrupa’nın en büyük dinozor temalı parkı Jurassic Land, yıl boyunca ev sahipliğini yaptığı dinozor temalı partilerle çocuklara keyifli anlar yaşatıyor.

 

Forum İstanbul’da yer alan; 12 metre yüksekliğindeki tavanı ile 1000 metrekare alanda kurulu Jura Etkinlik Merkezi (JEM)’nde, 70 sevimli dinozoruyla birlikte konuklarını ağırlayan Jurassic Land, çocuğuna farklı bir konseptte doğum günü ve sünnet partisi düzenlemek isteyen ailelere keyifli alternatifler sunuyor.

Balon ve renkli tavan süslemeleriyle hazırlanan Jura Parti Evi ya da Ağaç Ev’de düzenlenebilen partilerde, minik ev sahibi ve 19 arkadaşı, rehber eşliğinde önce Jurassic Land müze turuna çıkıyor. 4D sinemada fantastik ‘Jurassic Land adasına yolculuk’ filmini izleyen minik konuklar, yine rehber eşliğinde Jurassic Land Bilim Merkezi’ni geziyor.

 

Kutlama organizasyonu kapsamında; Jurassic Land’de mağara alanında gömülü olan yumurta ve kemikleri gün ışığına çıkartmak için maceraperest paleontologlarla kazı etkinliğine katılan minik kâşifler, günün yorgunluğunu ikram edilen çocuk menüsüyle çıkarıyorlar. Jurassic Land’in afacan maskotu DOVİ’nin de eşlik ettiği etkinlikte isteyen aileler, 135 metrekarelik dev ekranda dijital fotoğraf veya videolarından oluşan bir gösterim de gerçekleştirebiliyor. Tematik etkinlik alanında yer alan yaklaşık 50 metrekarelik sahne, çocukların yaratıcılıklarını ve performanslarını sergileyebilmelerine olanak tanıyor.

 

Diğer yaratıcı etkinlikler…
Jurassic Land’de, çocuk iletişimi ve eğitimi konularında uzman personelin tasarladığı; ferah ve renkli bir ortamda çocuklar ve velileri için arzu edilirse farklı bölümlerde sunulabilen eğlenceli ve eğitici diğer etkinliklerden birkaçı ise şöyle:

Yumurta Boyama Aktivitesi

4-12 yaş miniklerin sulu boya ile dinozor yumurtası boyadıkları etkinlik, çocukların hayal dünyasını fırçaya ve 3 boyutlu bir çalışmaya dökmelerini sağlıyor. Çocuğunuzun ister tek başına isterse arkadaşlarıyla birlikte katılabildikleri etkinlik sonunda minikler, kendi elleriyle boyadıkları yumurtayı eve götürüp saklayabiliyor veya sevdiklerine hediye edebiliyorlar. Jura Etkinlik Merkezi içindeki ağaç evde gerçekleştirilebilen etkinlik, dinozor temalı doğum günü ve sünnet organizasyonlarının vazgeçilmezleri arasında…

Tişört Boyama Aktivitesi

Bu etkinlikte çocuklar, düz beyaz tişörtlere çizilen dinozor şablonlarını, yıkandığında silinmeyen 3 renk tekstil kalemleriyle boyuyorlar. Ardından ütüyle sabitleme işlemi yapılıyor. Bu etkinlik, çocuğun hayal dünyasını genişletirken; kendi yaptığı ürünü kullanmak, kompozisyon yapabilme kabiliyeti ve renk hafızası açısından da önemli etkiler yaratıyor.
Ebru Atölyesi

Sadece grup organizasyonlarında gerçekleştirilen bu etkinlikte ebru sanatı, dinozor yumurtası veya kâğıt üzerine uygulatılıyor. Çocuklar için geleneksel sanatların kullanımı, el becerisi ve el hassasiyeti becerilerini geliştiren bu etkinliğin ortalama süresi kişi başı 5-10 dakika arasında değişiyor.

Mutfak Sanatları Atölyesi

Çocukların önceden temin edilmiş kurabiyeleri şeker hamuru, renkli şekerler ve renkli süsleme boyalarıyla süsledikleri bu etkinlik de sadece gruplara ve özel organizasyonlara yönelik olarak düzenleniyor. Çocuklar, yaptıkları kurabiyeleri isterse yiyebilir veya isterse paketleyip evlerine götürebiliyorlar.

 

Jurassic Land Hakkında
Toplam sekiz bin metrekareye kurulu Avrupa’nın en büyük dinozor temalı parkı Jurassic Land, Eylül 2011’de ziyaretçileriyle ilk buluşmasının ardından ünitelerine her geçen gün bir yenisini ekleyerek macerayı doruğa ulaştırıyor. Eğlencenin ve keyfin merkezi haline gelen Jurassic Land, dev boyutlardaki hareketli dinozorları ve tematik bölümleriyle park ziyaretçilerine farklı bir atmosferde özel bir deneyim yaşatıyor.

Jurassic Land, doğum günü ve çeşitli partiler için tasarlanmış kapalı iki yüz metrekarelik tematik özel parti evi ile renkli organizasyonlara ev sahibi olurken, Dino Laser Tag ile çocuklara eğlenceli ve adrenalin dolu elektronik oyun seçenekleri sunuyor. Doğum günü partileri için heyecanlı bir alternatif olan Dino Laser Tag Türkiye’nin en büyük lazer arenası olma özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Sabit tribünlere sahip, yaklaşık 12 metre tavan yüksekliğine sahip bin metrekare kullanım alanlı Jurassic Land gösteri ve etkinlik alanı ise konserden konferansa, gösterilerden özel gecelere pek çok farklı organizasyon için İstanbul’a yeni bir alternatif getiriyor.