MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Yazarlar » Sessiz Kalma Suça Ortak Olma…
İmren Büyükkaya
Sessiz Kalma Suça Ortak Olma…


Yaşam şartları  çok zorlaştı, ekmek aslanın ne midesinde ne kuyruğunda gibime geliyor artık; önceden zor olan şeyler için gün geçtikçe zor kelimesi bile yetersiz kalıyor.

Böyle de oldukça herkes kendi derdine düşüyor haliyle, birçok kişinin dileklerinde pek fazla istekler olacağını sanmıyorum, yaşamı gerektiren koşullar haricinde; zaten öyle bir durumdayız ki bize hak olarak verilmesi gereken bazı durumlar artık bir artı gibi görülüyor çünkü şu anda ikinci bir B planı olanların sayısı çok az.

Durum böyle olunca bir başkasının hakkını ne kadar koruyabilir ya da düşünür insan.

Menfaatlerimiz uğruna bazen göz kırpmadan birçok şeyden vazgeçebiliriz. Kişisel olarak da bu böyle, pastanın büyük bir kısmında payı olanları zaten saymıyorum çünkü pastayı daha da büyütmek için ellerinde beyaz güvercin arkalarında gözyaşı ve insanoğlunun hazin tablosu.

İnsanoğlu bir tek kendine zarar vermiyor tabi kendi menfaatleri doğrultusunda, yeryüzündeki birçok canlı bundan nasibini alıyor.

Bu yazı yazılmakta gecikti ama ben geç kalınsa bile yazmam gerektiğini hissetim.

Ölüdeniz’de Yunus Parkı inşaatı yapılamaya başlandı.

Ölüdeniz de kurulacak bu tesisin Alanya’da bir benzeri olan Sealanya Dolphin Park ta geçtiğimiz ay 4 yunus ardı ardına öldü. Açıklamalarda, açıklanamayan bir sebeple deniliyor. Sebepleri ne kadar açıklayamasalar da belli değil mi?

Doğal yaşamlarından alınıp özgürlüklerinden hatta yavrularından ayrılıyorlar, bunlar sizce ölümlerine etken değil mi? Ayrıca gösteri yunusların yaşadığı vahşeti ‘The Cove’ isimli belgeselde anlatılıyor.

Sevginin, masumiyetin ve özgürlüğün sembolü olan yunusların sesi olma zamanı… 

Sizde onların sesi olmayı istiyorsanız ‘Yaşam Hakkına Saygı Derneğine’ üye olup tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz. Facebook paylaşım sitesinde ayrıca sayfaları var oradan da takip edebilirsiniz.

Sessiz kalmayın Suça ortak olayın. 

Not: Bütün kış boyunca ekmek ağacı yaptılar ve kuşların diğer hayvanların soğuk havalarda yiyecek bir şeyler bulmasını sağladılar; şimdi havaların ısınmaya yüz tuttuğu bu günlerde ve gelecek yaz aylarında bir kap su ve mama koyalım.

Onların sesi olmaya devam edelimmm… 

İmren BÜYÜKKAYA

📆 23 Mart 2010 Salı 16:33   ·   💬 3 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Sessiz Kalma Suça Ortak Olma…” için 3 cevap

  1. nuray dedi ki:

    Yunusların sorununu ele aldığınız için teşekkür ederiz…

  2. savas tanir dedi ki:

    BRAVO. Mükemmel bir yazi. Sizi kutluyor ve katiliyorum.Esasen aslan kayip ama sessiz kalan, birlesmeyen, tepki göstermeyen toplum her zaman unutulur.BERLIN den hep destek, tam destek. Kadiköyüme selamlar.SAVAS

  3. mustafa izgi dedi ki:

    Yaz geldi herkes bol bol kavun karpuz peynir derken ve yerken sizlere bir söz söyleyeyim bol bol salatalık da yiyiniz niçin mi? yeşil salatalık kabukları ile yıkanır bol bol yenirse kanser hastalarının vücudunda bulunan kanser zehirini(aset aldehiti) eritip kimyasını bozup vücuttan atıyor.kanser zehirini boşaltıyor da ondan googl da yaz:ziyaretçimiz ali cin+tıkla =akçaabatajans.com.da oku esen kalın not= günde bir kilo yenirse on günde etkili olmaya başlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR