- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Heybeliada Anadolu Lisesinden, “Temizliğe Davet Var”!

Heybeliada Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Seda İNANÖZ ve öğrencilerimizin planladıkları projenin uygulama ayağı,  5 Haziran Perşembe günü Heybeliada Çam Limanında hayata geçirildi.

 

Kadıköy Belediyesi Suadiye Gönüller Evi, TEMA gibi sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği proje, öğrencilerimizden de büyük ilgi gördü.

 

5 Haziran Perşembe günü Heybeliada Anadolu Lisesinde yapılan törenle başlayan Projenin uygulama ayağı, Heybeliada Çam Limanında çevre temizliği ile nihayetlendi.

 

Heybeliada Anadolu Lisesinde yapılan törene Adalar Milli Eğitim Müdürü Ömer EREN,  Kadıköy Belediyesi Suadiye Gönüller Evi Başkanı Ümit AĞIN ve Yardımcısı velimiz Serap TARI, TEMA Vakfı Anadolu Yakası Bö lge Başkanı Tamer ANER ve Yardımcısı Arzu BOZGÜL katıldılar, katılımcılar birer konuşma yaptılar.

 

Daha sonra kürsüye gelen Okul Müdürü Ali Tekin ATBAŞI konuşma yaptı. Konuşmasında çevre duyarlılığının önemi üzerinde durdu, projeyi hazırlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.  

 

Atbaşı, kendilerine destek veren sivil toplum kuruluşları  temsilcilerine de birer  plaket vererek teşekkür etti.  Atbaşı ayrıca, velilerin  katkılarından dolayı da  memnuniyetini dile getirdi.

 

Törenden sonra proje  görevlileri ve gönüllüleri Çam Limanına geçtiler. Orada çevre temizliği yapan proje paydaşlarına yerel ve ulusal basın da ilgi gösterdi. Projenin hazırlayıcı ve uygulayıcısı Öğretmen Seda İNANÖZ ve öğrenciler TRT Çocuk kanalına birer mini röportaj verdiler.

 

Proje daha sonra yenilen piknik yemeği ile son buldu.