- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Lahmacun Brüksel’de “ÜSTÜN TAT ve KALİTE ÖDÜLÜ”ne layık görüldü

LAHMACUN BRÜKSEL’DE

“ÜSTÜN TAT ve KALİTE ÖDÜLÜ”NE LAYIK GÖRÜLDÜ

 

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün (International Taste & Quality Institude – ITQI) 1961 yılından beri her yıl düzenlediği lezzet ve kalite ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu.

 

Ülkemizin ilk ve tek Superior Taste Award sahibi çiğ köfte üreticisi Tatlıses Gıda, geçtiğimiz gün düzenlenen törende lahmacun ile de aynı ödüle layık görüldü. Geleneksel lezzetlerimizi başarıyla ulusal arenada temsil eden marka, dünya çapında kabul gören bu ödülle ülkemize yeni bir başarı daha kazandırdı.

 

 

57 ülkeden 1.500’den fazla yiyecek ve içecek, International Taste and Quality Institute’ye getirilerek birbirinden farklı lezzet testlerine tabi tutuldu. Markalarının yerel ve uluslararası pazarda farklılaşmasını ve bilinirliğinin artmasını isteyen Türk şirketler de, ürünlerinin Superior Taste Award ile sertifikalanması için Brüksel’e gönderdi. Yiyecek ve içeceklerin lezzetlerinin değerlendirilmesi 60 yıldızlı şef ve 60 sömeliyen tarafından kapalı göz testi ile gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıl çiğ köfte ile Superior Taste Award alan Tatlıses Gıda, bu yıl da bir başka geleneksel lezzetimiz olan lahmacun ile Türklerin gıda sektöründeki başarısını tescil ettirdi.