- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

İstanbul’un Sembolü Lale, Medeniyetler Defilesi’nde görücüye çıktı

İstanbul’un Sembolü Lale, Medeniyetler Defilesi’nde görücüye çıktı

 
İstanbul’un sembolü lale, 2. İstanbul Medeniyetler Defilesi yapımcısı Savaş Uğurlu, İstanbul Medeniyetler Defilesi’nin gelenekselleşmesi adına birçok ilde bu defileyi gerçekleştireceklerini söyledi.

 
2. İstanbul Medeniyetler Defilesine ulusal ve yabancı 40’a yakın medya mensubu takip etti.
2. İstanbul Medeniyetler Defilesi, Moda tasarımcısı Gülnur Güneş’in özel motifleriyle görücüye çıktı Defilede, manken Çağla Şikel kırmızı renkli Osmanlı gelinliği giyerek podyuma çıktı Tasarımcı Güneş: “Lalenin Osmanlı’da çok önemli bir yeri vardır.

Medyadoktoru Yapım tarafından Milli Saraylar Şale Köşkü’nde gerçekleştirilen defilede, lale motifleri kıyafet konseptinde yer aldı. Eski medeniyetlerden bugüne uyarlanmış şekilleriyle 30 ayrı tasarımın sunulduğu defilede, kıyafetleri ünlü mankenler sundu.
Defilede kıyafetleri sunan mankenler arasında Özge Ulusoy, Çağla Şikel, Irmak Atuk, Sema Şimşek, Nilüfer Kurt, Ebru Ürün, Tuğçe Sarıkaya, Açelya Kartal, Gözde Coşkun, Yağmur Ayaz, Sevile İkbal, Marina Federanko, Özlem Karaoğlu ve Özlem Katipoğlu yer aldı. Defilede manken Çağla Şikel kırmızı renkli Osmanlı gelinliği giyerek podyuma çıktı. Şikel’in gelinliği dikkati çeken kıyafetler arasında yer aldı.
“Daha önce birçok gelinlik giydim ama bu kadar güzelini giymemiştim”

Defile sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan tasarımcı Güneş, “Lalenin Osmanlı’da çok önemli bir yeri vardır. Dolayısıyla Medeniyetler Defilesi olduğu için, lale motiflerini kullanmayı uygun gördüm. Çağla Şıkel’in giydiği de Osmanlı gelinliğiydi. Osmanlı gelinliği de kırmızıdır. Üzerinde de anka kuşu motifleri var” dedi.

 

Manken Çağla Şikel de, “Daha önce birçok gelinlik giydim ama bu kadar güzelini giymemiştim. Medeniyetin o motiflerini her zaman çok severim. Evimde ve dekorasyonumda da bu motifleri kullanmayı severim. Gelinliği çok keyifle giydim ve çok büyük heyecanla yürüdüm. Defilemiz çok güzel oldu” diye konuştu.

 
Defilede katkı sağlayanlara da plaketleri takdim edildi.

 

Medyadoktoru Yapım tarafından gerçekleşecek olan 2. İstanbul Medeniyetler Defilesi’ne, İTKİB (İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatcı Birlikleri) Tim (Türkiye İhracat Meclisi), Kaptan İnternational Textile, Cem Ofset, Vakıf Taşdelen Doğal Kaynak Suyu, Bilkom, Platformas Podyum ve Stand Sistemleri, Basri Gıda, Dr. Coffee, Mavi Ses Işık Müzik ve Görüntü Sistemleri, Markast & Brides Project, Alman Hastanesi, Çıtır Usta, İnter Press, Salon Veysel, Barbaros Ozalit, Flowers by Oğuzhan, Doruk Patent gibi firmalar destek oldu