- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Muhteşem Yüzyıl’ın Behram Ağası’ndan Muhteşem Konser

Muhteşem Yüzyıl’ın Behram Ağası Adnan Koç’dan dan Muhteşem Konser

 

Ateş Karaduman yönetiminde Anadolu Yakası Lions Kulüpleri Korosunun , 24 Mart 2014’de, Bağlarbaşı Kültür Merkezi ‘de verdiği “İstanbul Şarkıları ve Türküleri” konserinde, Muhteşem Yüzyıl’ın Behram Paşası Adnan Koç konuk sanatçı olarak yer aldı.

 

Ln. Esranur Narin’in sunumunu yaptığı konserin açılışı, Koro Komitesi Başkanı Ln. Latife Güler ve Konfederasyon Başkanı Ln. Selva Ülgen tarafından yapıldı.

 

Türk Müziğine gönül veren amatör Lionların oluşturduğu koro, gecede sevilen İstanbul şarkı ve türkülerini başarı ile yorumladı.

 

Programın ikinci bölümüne muhteşem sesi ve fiziği ile Adnan Koç imzasını attı.

 

2006 Yılında Kadıköy Belediyesi’nce düzenlenen Ses Yarışmasında birinci olan ve ardından televizyon dizileri ve sahne programları ile yıldızı parlayan Adnan Koç, son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Behram Paşa rolü ile göz doldurmuştu.

 

Adnan Koç gecede yaptığı konuşmada; “- 2006 Yılında bu günkü gibi sahnede halkın huzurunda Kadıköy Belediyesince düzenlenen Ses Yarışmasında, bu akşamki gibi sahnede bulunuyordum.

 

Yarışma gecesi Tam arkamda da Kanun virtiözü Merhum Halil Karaduman bana eşlik ediyordu. Şu anda da kardeşi Müslüm Karaduman da aynı yerde oturuyor ve bu gece bana eşlik ediyor. Halil Karaduıman’ın kardeşi Koro Şefi Ateş Karaduman da bu koronun şefi olarak görev yapıyor. Tüm bunları düşününce bu gece sizlere Halil Karaduman’ın o unutulmaz bestelerinden oluşan eserleri okumak istedim.

 

Bu arada bir teşekkürüm olacak. Girdiğim bu yarışma ile sanat yaşamımda önemli bir değişim oldu.; Ses yarışmasını düzenleyen Kadıköy Belediyesi ve Kültür Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu’nun bu olumlu değişimde önemli rolü oldu.

 

Şu anda karşımda oturan, Lions camiasında da Kültür Sanat Koordinatörü olan Sayın Ln. Nesibe Müsevitoğlu’na sanata ve sanatçılara verdiği değer ve destek nedeni ile teşekkür ediyor, kendisini alkışlamanızı istiyorum.” Dedi.

 

Gece; Federasyon Başkanı Ln. Selva Ülgen, Kültür Sanat Koordinatörü Ln. Nesibe Müsevitoğlu, Lions Korosu Başkanı Ln. Latife Güler’in Koro şefi Ateş Karaduman ve konuk sanatçı Adnan Koç’a günün anısına teşekkür belgesi ve çiçekleri sunmaları ile sona erdi.