- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Üsküdar, Yeni Bir Spor Merkezine Daha Kavuştu


Üsküdarlılar’ın hizmetine sunulan Valide Tayfun Spor Merkezi’nin açılışı, AK Parti Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen’in katılımıyla gerçekleşti. Valide Tayfun Spor Kulübü Başkanı Mustafa Gürlüy, Trabzonlu olan Türkmen’e ismi yazılı olan 61 numaralı forma hediye etti.
1995 yılında kurulan Valide Tayfun Spor Kulübü yeni bir spor merkezine kavuştu. Üsküdarlı’ların hizmetine sunulan Valide Tayfun Spor Merkezi’nin açılışı, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen, Valide Tayfun Spor Kulübü Başkanı Mustafa Gürlüy ve semt sakinleri katıldı.
AK Parti’nin Üsküdar’a ve Üsküdar’ın gençlerine dair projelerinden bahseden AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen sporu tabana yayma ve geliştirme projesi kapsamında Üsküdarlı’lara, birçok spor dalına ulaşabilmeleri için modern ve kapsamlı tesisler yapmakta oldukları müjdesini verdi.
Çamlıca Spor Okulu, Bağlarbaşı Spor Kompleksi ve Ünalan Spor Kompleksi gibi büyük ve çok amaçlı binalar inşa ederek her yaştan Üsküdarlıya sağlıklı ve kaliteli spor yaşam alanları ve dinlenme merkezleri sunacaklarına vurgu yapan Türkmen, Valide Tayfun Spor Merkezi’nin açılışında bulunmaktan duyduğu onuru da dile getirdi.
Kurdele kesim töreninin ardından merkezi gezen davetliler, Valide Spor Kulübüne yapacakları müsabakalarda başarılar diledi ve yeni tesisin kendilerine uğur getirmesini ümit ettiklerini dile getirdi. Tören sonrası Valide Tayfun Spor Kulübü Başkanı Mustafa Gürlüy ve futbolcuları Trabzon doğumlu Hilmi Türkmen’e ismi yazılı olan 61 numaralı forma hediye etti.

İSTANBUL (İHA)