- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Geleneksel UNICEF Balosu

 

 

 

Geleneksel UNICEF Balosu 27 Kasım 2013 tarihinde Ankara Hilton Otelinde gerçekleştirildi. Balonun sunuculuğunu Fulya Akbuga yaparker, ev sahipliğini UNICEF İyi Niyet Elçilerimiz Ferhat Göçer, Tayfun Talipoğlu, Gülsin Onay ve Ayşe Kulin yaptılar.

Balo, UNICEF’e kaynak yaratmanın yanı sıra iş, kültür ve sanat çevrelerini bir araya getirdi. UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Talat Halman yaptığı açılış konuşmasında UNICEF’e yapılan yardımların önemine değinerek, bu yardımların dünya üzerinde eğitime ihtiyaç duyan çok sayıdaki çocuk için kullanılacağını söyledi.

Balonun gerçekleştirilmesinde katkısı bulunan kişi ve kurumlara teşekkür plaketlerinin verilmesinin ardından Ergin İnan, Engin Türker, İsmail Acar, Reha Yalnızcık, Perincan Yalnızcık ve Abidin Dino gibi kıymetli sanatçıların değerli sanat eserleri açık artırmaya çıkarıldı. Bu mini müzayedeyi Tayfun Talipoğlu ile Ayşe Kulin birlikte yönetti.

Şirin Sosyal Jazz Band’ın sahne aldığı gecenin finalini ise en yeni UNICEF İyi Niyet Elçisi Ferhat Göçer yaptı. Çocukları çok sevdiğini, kendisinin de bir baba olduğunu, çok özel bir gecede, çok özel bir görevle orada bulunduğunu anlatan Göçer “Sizler ile birlikte olmaktan, geleceğimiz olan çocuklarımıza gösterilen desteği hissetmekten dolayı, mutluyum, onurluyum ve gururluyum” diye belirtti. Konserinde İspanyolca, İtalyanca ve İngilizce şarkılara da yer veren Göçer, söylediği şarkılarla baloda unutulmaz saatler yaşattı.

Muhteşem gece Tayfun Talipoğlu ile Ferhat Göçer’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsüne yaptıkları düetle son buldu. Büyük beğeni toplayan bu sürpriz ayakta alkışlandı.