- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Bilgi Dolu Eğlenceler, Okullarda Başladı

Başakşehir Belediyesi’nin ilçedeki okullarda gerçekleştirdiği ‘Eğitici Çocuk Etkinlikleri’ başladı. Öğrenciler, düzenlenen etkinliklerde hem eğleniyorlar, hem öğreniyorlar.
Başakşehir Belediyesi’nin her yıl ilçe genelindeki okullarda gerçekleştirdiği ‘Eğitici Çocuk Etkinlikleri’ 4’üncü senesinde başladı. 3 yılda 102 bin öğrenciye ulaşılan Eğitici Çocuk Etkinlikleri dördüncü senesinde ilk programını Güvercintepe Mahallesi’nde yer alan Şehit Öğretmen Aynur Sarı Anaokulu ve Tepe İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.

ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENİYOR
Başakşehir genelindeki okulların 1.2.3. ve 4.sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen Eğitici Çocuk Etkinlikleri’nde ilçe çocukları hem eğleniyorlar, hem öğreniyorlar. Etkinliklerde pek çok sosyal mesajlar çocuklara veriliyor. Tiyatro oyunları, animasyon ve illüzyon gösterileri, palyaço, eğlenceli yarışmaların yer aldığı etkinliklerde çocuklara çevre, temizlik, sağlık, ağız ve diş sağlığı, kültür, İstanbul gibi başlıklar altından sosyal mesajlar ve bilgilendirmeler yapılıyor.
Eğitici Çocuk Etkinliklerinin bu seneki ilk durağı Güvercintepe Mahallesi oldu. Etkinlik, Şehit Öğretmen Aynur Sarı Anaokulu’nda iki seans halinde gerçekleştirilirken, yine aynı bölgede Tepe İlköğretim okulunda ise tek seans olarak yapıldı.
Tepe İlköğretim Okulunda gerçekleşen ve 1’inci sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Eğlenceli oyunların yer aldığı programda öğrenciler interaktif oyunlara eşlik etti. Çocuk şarkılarını hep bir ağızdan söyleyen öğrenciler, eğlenirken öğrendi. Etkinlik sonrasında çocuklara kalem, defter, silgi gibi hediyeler de verildi.
Özellikle okula yeni başlayan öğrencilerde sosyal farkındalık oluşturmak ve olumlu davranışların artırılması için projelendirilen eğitimlerle 3 yılda 102 bin öğrenciye ulaşıldı.

ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER EĞİTİMLERDEN MEMNUN
Tepe İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen ‘Eğitici Çocuk Etkinliği’ne katılan okulun 1.sınıf öğrencisi Ahmet Kırgız oyunları çok beğendiğini dile getirerek, “Etkinliği çok beğendim. Sihirbazlık gösterilerini izledik. Çok şaşırdım. Tekrar gelmelerini istiyorum” dedi.
Sınıf öğretmeni Oya Özenç ise, “Okulumuzda ilk defa böyle bir etkinlik gerçekleşiyor. Çocuklarımız çok mutlu oldular. Etkinliği izleyen öğrencilerimizin çoğunluğu birinci sınıf ve genelde de anaokuluna bile gitmemiş oldukları için bu tarz etkinliklere gitmemişler. Çocukların sosyalleşmesi ve yeni şeyler öğrenebilmesi için çok faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. İSTANBUL (İHA)