- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Ergenlik çağındaki engelli çocuklarımız…

Kadıköy Ak Parti ilçe teşkilatı sosyal etkinliklerini gerçekleştirmeye devam ediyor.Kadıköy Ak Parti Kozyatağı Mahalle Başkanı Emine Gündüz’ün katkıları ile hazırlanan “Ergenlik Çağındaki Çocuklarımız ve Aile İlişkileri” programı ilçe merkezimizde yapıldı.

Kadın kollarımızın sağlık programları çerçevesinde Uzman Psikolog Farika Teymur Artır engelli çocuklarımızın ergenlik çağında aile içi ilişkileri hakkında bir sunum yaptı.

Uzman Psikolog Farika Teymur Artır “ Engelli çocuklar ergenlik çağında kendilerini ifade etmekte güçlük çekiyorlar. Bir ailede iki çocuktan biri engelli ise ergenlik çağında diğerine göre kendini ifade etmekte zorlanıyor. Bizler aile olarak onları iyi dinlemeliyiz. Bir yönü engelli olan çocuğun çok kuvvetli bir diğer yönü vardır. Engelli çocuğun kuvvetli yönü sanat olabilir. Müzik olabilir. İşte burada görev Ailelere düşüyor. Engelli çocuklarının bu yönlerini keşfetmeleri lazım ve o konuya yönlendirmeleri gerekir.”dedi.

 

Uzman Psikolog Farika Teymur Artır Aile ilişkileri hakkında” Ailenin özellikle çocukların yanında tartışmalardan uzak durması çok önemlidir. Çocuklara içten ve sevecen yaklaşın. Onlara daha çok zaman ayırın. Onların sorunlarını birlikte çözün” diyerek konuşmasını tamamladı.